Düğün Paketleri

Düğün Paketleri

İndirimli Mobilyalar

İndirimli Mobilyalar

Koltuk Takımı

Koltuk Takımı

Yatak Odası Modelleri

Yatak Odası Modelleri

Yemek Odası Modelleri

Yemek Odası Modelleri

Genç ve Bebek Odaları

Genç ve Bebek Odaları

Duvar Üniteleri

Duvar Üniteleri

Metal Ahşap Mobilya

Metal Ahşap Mobilya

Sehpa Modelleri

Sehpa Modelleri

Dekoratif Ürünler

Dekoratif Ürünler

Halı Kilim

Halı Kilim

Mağazamızdaki Ürünler

Mağazamızdaki Ürünler

Müşteri Evi Görselleri

Müşteri Evi Görselleri

Yemek Odası Takımı

Yemek Odası Takımı

Yemek Odası Takımı

Çoğu insan evinde değişiklik yapacağı zaman genellikle maliyetini ve rahatlığını ön plana çıkarır. Ancak seçimlerde, gereksinimlerle birlikte kişinin yaşamındaki stili yansıtılarak karar verilmesi ve ona göre değişikliğin yapılması daha doğru olur.

Değiştirilmek istenen alan yemek odaları ise mobilya ya da aksesuar gibi bakılması gereken birçok husus vardır. Bunu gibi pek çok hususların satın alınması sırasında dikkat edilmesi gereken noktalar şunlardır;

• Yemek Odası Olacak Alanın Boyutu

Tercih yapmadan önce ilk iş odanın metrekaresi belirlenip, alınmak istenen eşyaların masa, sandalye vb. gibi boyutlarına ve görüntüsüne bakarak belirlenen alana uyup uymadığı düşünülmesi gereken bir husustur. Standartta bakılacak olunursa masa duvara 1.2 metre mesafe ileri konularak ortamda boş bir alan oluşturulması gerekir. Fakat bu her zaman mümkün değildir. Bu durumlarda ise yani alanın dar olduğu bir ortam mevcut ise masayı cam olarak seçmek ortamda daha rahat hissetmeye ve ortamın olduğundan daha büyükmüş gibi görünmesine olanak tanır.

• Kalabalık Ortamda Kullanılacak Masalar

Kalabalık veya aile ortamında kullanılacak masaların seçilmesi sırasında öncelikli olarak bakılacak husus temizliğinin kolay olmasıdır. Masanın yüzeyi vernikli ise temizliği kayganlığından dolayı kolay olur. Ayrıca ahşap yapıda seçilen masalar parmak izlerini göstermemesi ile de oldukça kolaylık sağlar. Yuvarlak masalar tercih etmek, cam masa tercih etmemek, sandalyeler örtülü seçilerek çocuklu bir ortamda hem güvenlik açısından hem de temizlik açısından kolaylık sağlar.

• Bölmeli Veya Saklama Alanının Olması

Küçük veya büyük alana sahip olunması fark etmeksizin eşyaları sığdırmak çoğu zaman imkânsızlaşır. Bu yüzden yemek odasına eşya alırken mobilyaların saklama alanına sahip olması veya eşyaların konulabileceği bölümlerin olması bu problemi çözmesine neden olur.

• Seçilecek Mobilyanın Veya Aksesuarın Tarzı

Evin içerisinde bir uyum sağlanmak isteniyorsa tercih edilecek mobilya ya da aksesuarın bütününe bakılarak, o ortama uyup uymayacağı düşünülmesi gerekir.

• Kişinin Ayırabileceği Para

Mobilya veya aksesuar seçimi yaparken kişinin ihtiyaçları veya eşyaların ömrü düşünülerek paranın ayrılması gerekir. Kalitesinden emin olmadıkça bütçenin aşılmaması gerekir. Özellikle çocuklu ev ortamlarında daha çok uygun ve işlevli ürünler tercih etmek gerekir.

Kısacası yemek odaları dekore edilirken mobilyanın işlevselliği, kullanışlılığı, uzun ömürlü olması vb. noktalara bakarak tercih yapmak hem maliyet hem de kolaylık açısından yarar sağlar.

 
Paylaş
Mart Ayı