5 Kapaklı Yatak Odası Takımları Mobilyamevime'de!
Düğün Paketleri

Düğün Paketleri

Koltuk Takımı

Koltuk Takımı

Yatak Odası Modelleri

Yatak Odası Modelleri

Yemek Odası Modelleri

Yemek Odası Modelleri

Genç ve Bebek Odaları

Genç ve Bebek Odaları

Duvar Üniteleri

Duvar Üniteleri

Metal Ahşap Mobilya

Metal Ahşap Mobilya

Sehpa Modelleri

Sehpa Modelleri

Dekoratif Ürünler

Dekoratif Ürünler

Halı Kilim

Halı Kilim

Mağazamızdaki Ürünler

Mağazamızdaki Ürünler

Müşteri Evi Görselleri

Müşteri Evi Görselleri

5 Kapaklı Yatak Odası (15)

Beş Kapaklı Yatak Odası Modelleri

Beş kapaklı yatak odası aslına bakıldığında bir mobilya grubu değilde dolap kapaklarını ifade eder. Bu nedenle bu mobilya grubuna beş kapaklı yatak odası takımı ismi verilir. Yani gardıroplar bize birçok açıdan kolaylık sağlar bu ve bunun gibi nedenlerdne dolayı da bu mobilya takımın ismi bu şekil de kullanılmaktadır.

Kıyafetlerimiz fazla ise yer sıkıntısı yaşamayız. Geniş alanlar her zaman daha kullanışlı olmasıyla beraber bize birçok yardımı dokunur. Uzun elbiseler, gömlekler, kumaş pantolonlar daha geniş alanda oldukları için kırışmaları daha zor olacaktır.

Buna ek olarak dolapların içerisinde bulunan küçük ya da büyük çekmeceler özel eşya olarak gördüğümüz ve benimsediğimiz eşyaların saklanmasında büyük olanak sağlar.

Beş Kapaklı Yatak Odası Kullanışlı Mıdır?

Bu sorunun cevabı aslında çok basit. Ev için aldığımız ya da almak üzere olduğumuz eşyaları genellikle geniş zamanlı düşünerek tercih etmeliyiz. Beş kapaklı yatak odası da aslında ileriye dönük bir ev eşyasıdır.

Kullanışı diğer dolaplara göre daha rahattır. Kıyafetlerinizi daha ferah bir alanda muhafaza edebilirsiniz. Eşyalarınızı yerleştirirken ya da aradığınız kıyafeti bulma konusunda ekstra avantaj sağlayacaktır.

Bu bahsettiğimiz beş kapaklı yatak odası takımında dolap kapağının üzerinde boy aynaları bulunur. Bu durum sizi ek bir masraftan kurtarır. Yine buna ek olarak dışarıya çıkmak istediğinizde odanızdan çıkmadan önce son olarak kendinizi boy aynasında görebileceksiniz. Bu sizin için oldukça önemli bir avantaja dönüşecektir.

Beş Kapaklı Yatak Odası Nasıl Yerleştirilir?

Bir önceki alt başlığımızda bahsettiğimiz avantajlara ek olarak bildiğiniz gibi yatak odası dizaynı oldukça önemlidir. Yattığınız odanın toplu olması, dolap içlerinin düzenli olması ve ferah olması aslında ev işlerinizin hafifleyeceği ve aynı zamanda içinizin rahat edeceği anlamına gelmektedir.

Bu mobilya takımını seçerken öncelikle yatak odanızın fiziksel büyüklüğü de fazlasıyla  önemlidir. Eminiz ki hiç kimse dar bir odada uyumak, uyanmak istemez. Bu nedenle öncelikle odanızın büyüklüğünü göz önüne alarak mobilya tercihlerde bulunmalısınız.

Yatak odası takımının temizliği nasıl olmalı ? Bakımını nasıl yapmalıyız?  Diye düşünüyorsanız eğer gelin bu soruları da beraber bir alt başlıkta detaylandıralım.

Beş Kapaklı Yatak Odası Temizliği Ve Bakımı Nasıl Olmalı?

Beş kapaklı yatak odası temizliğinde size kolay bir öneride bulunmak isteriz. Öncelikle her temizlik malzemesinde ağır kimyasallar bulunmaktadır. Fakat mobilyaların temizliği önemlidir. Pekii mobilya temizliği için hangi tür temizlik malzemelerini kullanabilirsiniz?

  • Yüzeyleri çizmemesi adına mikrofiber bezler
  • Dolap aynalarını temizlemek için klasik camsiller.
  • Bezin ıslak olmamasına dikkat edilmesi gereklidir. (Ahşap yüzeyler kabarabilir.)
  • Uygun sıcaklıktaki bir su ve temizlik karışımı ile sünger yardımıyla temizlik yapabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi dolap temizliğinin birden fazla tekniği bulunmaktadır. Dolaplarınızın yapısına göre istediğiniz türü seçerek temizlik yapabilirsiniz. Beş kapaklı yatak odası ve merak ettiğiniz diğer konular hakkında geliştirdiğimiz içeriğin sonuna geldik. Merak ettiğiniz soruları bizimle iletişime geçerek kolayca sorabilirsiniz.