Düğün Paketi İçeriği Nedir? Neleri Kapsamaktadır?
Düğün Paketleri

Düğün Paketleri

İndirimli Mobilyalar

İndirimli Mobilyalar

Koltuk Takımı

Koltuk Takımı

Yatak Odası Modelleri

Yatak Odası Modelleri

Yemek Odası Modelleri

Yemek Odası Modelleri

Genç ve Bebek Odaları

Genç ve Bebek Odaları

Duvar Üniteleri

Duvar Üniteleri

Metal Ahşap Mobilya

Metal Ahşap Mobilya

Sehpa Modelleri

Sehpa Modelleri

Dekoratif Ürünler

Dekoratif Ürünler

Halı Kilim

Halı Kilim

Mağazamızdaki Ürünler

Mağazamızdaki Ürünler

Müşteri Evi Görselleri

Müşteri Evi Görselleri

Düğün Paketi İçeriği Nedir? Neleri Kapsamaktadır?

  • Anasayfa
  • Blog
  • Düğün Paketi İçeriği Nedir? Neleri Kapsamaktadır?

Düğün Paketi İçeriği Nedir? Neleri Kapsamaktadır?

Düğün paketleri, günümüzde oldukça rağbet görmektedir. Evlenme arifesinde olan çiftler, evlerini dizerken düğün paketlerinin daha avantajlı olduğunu düşünmektedir. Düğün paketleri, evin 3 bölümünde kullanılacak mobilyaları bir araya getiren setlere verilen isimdir. Peki,

Düğün Paketi içeriği nedir?

Düğün paketi yemek odası, yatak odası ve oturma odası mobilyalarından oluşmaktadır. Her bir takımı ayrı ayrı almaktansa, düğün paketi almak daha avantajlıdır. Ancak evinizi hayalinizdeki gibi dekore etmek istiyorsanız, düğün paketleri beklentilerinizi tam anlamıyla karşılamayabilir.

Müşteri Düğün Paketi

Düğün Paketi Neleri Kapsamaktadır?

Günümüzde pek çok mobilya firması, düğün paketi satışı yapıyor. Bu sayede, evlenecek çiftler fazla masrafa girmeden mobilya sahibi olabiliyor. Evlenecek çiftler mobilyaların her birini ayrı ayrı almak isterse, bütçeleri fazlasıyla zorlanacaktır. Bu nedenle çiftler, düğün paketlerindeki mobilyaları merak etmektedir. Bilinmesi gerekir ki, her firmada satılan düğün paketlerinin içeriği farklıdır.

1 - Yatak Odası 

2 - Yemek Odası 

3 - Koltuk Takımı

Bazı firmaların düğün paketleri daha minimal düzeydedir. Bazı firmalar ise konsol ve sehpa gibi ürünleri de düğün paketlerine dâhil etmektedir. Düğün paketi fiyatları, içerik ve ürünlerin kalitesine göre değişmektedir. Düğün paketlerinin başlangıç fiyatı yaklaşık 7-8 bin TL iken, herhangi bir üst sınır yoktur.

Düğün Paketi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Düğün paketleri, uygun fiyatları ile pek çok çifti etkilemeyi başarıyor. Ancak bir düğün paketinin fiyatını kontrol etmeden önce paket içeriğine göz atmalısınız.  Unutmamalısınız ki, mobilyalar uzun yıllar boyunca kullanılacakları için kaliteli olmalıdır.  Aksi halde, çok kısa bir süre içerisinde tekrar masrafa girerek mobilyalarınızı yenilemeniz gerekecektir.  Düğün paketi alırken dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıda belirtilmektedir.

1 - Düğün paketindeki mobilyaların sağlam materyaller kullanılarak yapılmış olmasına dikkat etmelisiniz. Eğer mümkünse, internet siparişi yerine satış mağazasına giderek ürünleri test etmelisiniz.

2 - Düğün paketindeki mobilyaların boyutlarını kontrol etmeniz de oldukça büyük bir önem taşır. Mobilya almadan önce evinizde ölçümler yapmanız, düğün paketi seçiminde sizlere yardımcı olacaktır.

3 - Düğün paketleri her ne kadar uyumlu renklerden oluşsa da, renklerin içinize sinmesi çok önemlidir. Daha önce de bahsettiğimiz gibi, mobilyalar genellikle ömürlük alınmaktadır. Bu nedenle düğün paketinizdeki ürünlerin renkleri zevkinize hitap ettiğinden emin olmalısınız.

4 - Düğün paketlerinin fiyatını diğer paket ve ürünlerle karşılaştırmalı ve bu doğrultuda kararınızı vermelisiniz.

Düğün paketleri, evlilik başlangıcında en büyük masraflardan bir tanesidir. Bu masraflar yapılacağı sırada doğru seçimler yapılması çok önemlidir. Eğer düğün paketi satın almak istiyorsanız, piyasayı derinlemesine araştırmalısınız.

Paylaş
Mart Ayı