• Düğün Paketleri

  Düğün Paketleri

 • Avrupaya Her Şey Dahil Mobilyalar

  Avrupaya Her Şey Dahil

 • İndirimli Mobilyalar

  İndirimli Mobilyalar

 • Koltuk Takımı

  Koltuk Takımı

 • Yatak Odası Modelleri

  Yatak Odası Modelleri

 • Yemek Odası Modelleri

  Yemek Odası Modelleri

 • Genç ve Bebek Odaları

  Genç ve Bebek Odaları

 • Duvar Üniteleri

  Duvar Üniteleri

 • Metal Ahşap Mobilya

  Metal Ahşap Mobilya

 • Sehpa Modellerimiz

  Sehpa Modellerimiz

 • Dekoratif Ürünler

  Dekoratif Ürünler

 • Halı-Kilim

  Halı-Kilim

 • Mağazamızdaki Ürünler

  Mağazamızdaki Ürünler

 • Müşteri Evi Görselleri

  Müşteri Evi Görselleri

Hızlı Menü
avrupa mobilya hızlı teslimat

İzmir?de Gezilebilecek Yerler

İzmir?de Gezilebilecek Yerler

İzmir tarihi ve doğal güzellikleri ile son derece güzel bir yerdir. Gezilecek yerleri arasında birçok yer sayılabilir. Ancak mutlaka görmeniz gereken yerler arasında şunlar vardır.

 

Kemeraltı Çarşısı

 

İzmir’de gezilecek yerlerden biri olan tarihi Kemeraltı çarşısı denizin tam karşısında sizleri bekler. Eşsiz güzellikleriyle bürünmüş saat kulesinin yanında Kemeraltı çarşısı sizi karşılar. Yıllardır turizm katkısı olan bu yer ekonomiye de büyük katkısı bulunmuştur. Birçok yerinde mağazalar, kafeteryalar ve restoranlar sizi bekler.

 

İzmir’i gezdiğiniz zaman akrabalarınıza İzmir hatırası almak isterseniz tam yeridir. Birbirinden güzel İzmir hatırası burada bulmanız mümkündür. Ayrıca düğün edeceklerinde düğün ve kına malzemeleri Kemeraltı çarşısında bulunur. Bu çarşıya girdiğiniz anda sizi Kızlarağası Han’ı karşılar. Duvarlarında yapılan ince oymalar sayesinde sizi etkiler. Kızlarağası Hanı’na gittiğinizde sizi oranın meşhur olduğu Türk kahvesi bekler.

 

Kadifekale

 

Kadifakele M.Ö. 3 yüzyılda yapılmış günümüzde hale kendini koruyor. İskender tarafından yapıldığı bilinen kale İzmir’in en görkemli limanının en tepeden görmeniz mümkündür. Ormanlıklarla çevrili bu kale etrafında sarnıç ve mescit kalıntısı görmeniz mümkün. Şehir merkezine uzak olan bu yere arabayla 30 dakikada varılır.

 

Birçok kişinin de piknik yapmak için uğradıkları uğrak yerlerden biridir. Taşlarının üstünde Bizanslıların döneminde kalan şekilleri görmemiz mümkün. Kadifekale’ye girdiğiniz anda sizi hiçbir yerde bulamayacağınız manzara bekler. Karşısında bir çekirdek ve sıcak çayla anılarınız canlandıracağınız yerdir. Eğer özel aracınız yok ise Konak, Bornova, Gaziemir, Fahrettin Altay semtlerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca özel taksi dolmuşları da oraya götürmektedir.

 

İnciraltı

 

İnciraltı İzmir’in en gözede ve uğrak yeridir. 1980 yıllarında plaj olarak bilinirdi. Zamanla suyunu kirletilmeye başladıktan sonra denize girmek yasaklandı. Etrafında tarihi çalışmayan gemileri, vapurları restore ederek balık lokantası yapmışlardır. Eski savaş gemisi ve su altı tarihi müzesini görebilirsiniz. Müzenin içine girdiğiniz zaman tarihe gidip duygulanmamanız mümkün değil. Müzenin karşısında mideye şöleni bekler.

 

Midyenin en güzel hallerini orada bulmanız mümkündür. Yol boyunca deniz manzarası eşliğiyle yürüyüş yapabilirsiniz. Banklara oturup soğuk içekler yudumlarken sohbetin tadını çıkarmanız mümkün. Çocuklarınız için parklarda bulunur. Siz yürüyüş yaparken çocuklarınızda parkta eğlenceyi sonuna kadar yaşayacaklardır. İnciraltın’da alışveriş merkezleri de vardır. Doğayla iç içe olmaktan sıkılanlar için yapılmış geniş alışveriş merkezlerini de gezmeniz mümkündür. Piknik yapmak isterseniz İnciraltın’da yapabilirsiniz.

Paylaş