• Düğün Paketleri

  Düğün Paketleri

 • Avrupaya Her Şey Dahil Mobilyalar

  Avrupaya Her Şey Dahil

 • İndirimli Mobilyalar

  İndirimli Mobilyalar

 • Koltuk Takımı

  Koltuk Takımı

 • Yatak Odası Modelleri

  Yatak Odası Modelleri

 • Yemek Odası Modelleri

  Yemek Odası Modelleri

 • Genç ve Bebek Odaları

  Genç ve Bebek Odaları

 • Duvar Üniteleri

  Duvar Üniteleri

 • Metal Ahşap Mobilya

  Metal Ahşap Mobilya

 • Sehpa Modellerimiz

  Sehpa Modellerimiz

 • Dekoratif Ürünler

  Dekoratif Ürünler

 • Halı-Kilim

  Halı-Kilim

 • Mağazamızdaki Ürünler

  Mağazamızdaki Ürünler

 • Müşteri Evi Görselleri

  Müşteri Evi Görselleri

Hızlı Menü
avrupa mobilya hızlı teslimat

Evlerde Modern Çizgiler

Evlerde Modern Çizgiler

Ev Dekorasyonunda Modern Çizgiler

Ev dekorasyonunda modern çizgiler kullanmak, zamansız ve stil sahibi bir görünüm elde etmenizi sağlayan dekorasyon fikirleri arasındadır.

Modern dekorasyonda belirlenen net bir renk ve keskin çizgilerin birlikte kullanılması esas alınır. Özellikle de ev dekorasyonunda modern akımı yakalamak için, alışılmışın dışında metal demirlerin, camın ve çeliğin bir arada kullanılması yakalanmak istenen stil sahibi görünüm için en uygun seçenektir.

Modern dekorasyonda yukarıda bahsettiğimiz önerileri tek bir yerde kullanmanıza da gerek yoktur. Bu dekorasyon önerileri evinizin hem salonuna hem de yatak odasına hatta banyo ve ardiye gibi alanlarına da uygulamaya müsaittir.

Örnek verecek olursak, diyelim ki oldukça geniş bir yatak odasına sahipsiniz ve bu odayı modern çizgilerle dekore etmek istiyorsunuz. O halde odayı modern dekorasyon stilleri kullanarak ikiye ayırabilir ve hem kullanışlı hem de görsel olarak modern bir tarz yaratabilirsiniz.

Geniş bir yatak odasında yatak alanıyla dışında kalan alan arasına metal bölmeler koyup, iki alanı birbirinden ayırabilir ve uyuma alanı dışındaki alana makyaj veya çalışma masası koyup o kısmı da amacına uygun kullanabilirsiniz.

Modern Dekorasyonda Siyahın Asaleti

Modern dekorasyon fikirleri arasında renkleri kullanırken keskin bir renk paletinden ilham almak her zaman için doğru tercihtir. Özellikle de renk kullanımında ana renklerden ilham alabilir ve farklı renk tonlarındansa, bu ana renge en yakışacak fikirleri bir araya getirebilirsiniz. Mesela, modern dekorasyonda siyahın asaleti sıklıkla tercih edilen zamansız bir seçimdir.

Ancak siyah rengi eşyada kullanmak yerine dekoratif parçalarda göz alıcı bir şekilde kullanmak her zaman daha uygun bir tercihtir.

Diyelim ki banyonuzu modern stil önerileri ile dekore etmek gibi bir fikriniz var o halde banyoya girildiğinde en çok göze çarpan aksesuar olan aynalara yönelebilirsiniz. Banyo aynanızı seçerken bilindik çizgilerin dışına çıkabilir, banyo dolabı ile bir olan aynaları kullanmak yerine, lavabo ile aynayı bir makyaj masası gibi ayrı biçimde kullanarak daha modern bir tarz yakalayabilirsiniz.

Ayna seçerken de klasik ayna çerçeveleri yerine, siyah renkli oval hatlarda bir çerçeveye sahip aynalar da  farklı ve modern bir çizgi yakalamanıza yardımcı olabilir. Aynanın altında kalan dolap kısmında da siyahın asaleti ile uyum içinde göz alıcı bir stil sunan ahşap tasarımlardan ilham alabilirsiniz.

Yine banyo dekorasyonunda modern bir çizgi yakalamak için standart duşakabin sistemleri yerine siyah metal sütunlarla çerçeve hattı verilmiş duşakabin sistemlerinden ilham alabilirsiniz.

Banyonuzda siyahı dolap ya da mermerlerden ziyade aksesuarlarda kullanırsanız, göze alıcı ve zamansız modern çizgiler yakalamanız daha da kolaylaşır. Mesela banyo dolabının bir sütununu siyah niş şeklinde kullanıp bu kısmı ışıklandırmak da hoş bir görünüm elde etmenize yardımcı olabilir.

Modern Dekorasyonlu Depolama Alanları

Modern dekorasyonu evinizin sadece salonunda ya da yatak odasında yakalamak istiyor ancak odayı bir bütün halinde değil de sadece bu kısımlardaki depolama alanlarını hem görsel hem de kullanışlı olarak modern bir hale getirmek istiyorsanız, modern dekorasyonlu depolama alanları tasarlayabilirsiniz.

Örneğin, yatak odanızın bir bölümünü geçiş tarzında dekore edebilir ve giyinme kısmını ayrı bir alan gibi gösterebilirsiniz.

Giyinme alanı ile uyuma alanını birbirinden ayırıp, araya küçük bir puf ve mini bir TV ünitesi ile hoş bir dinlenme köşesi oluşturabilirsiniz.

Özellikle son zamanlarda ev dekorasyonunda modern çizgiler yakalamak için en çok kullanılan tasarımlar, odayı ikiye bölmeyi sağlarken de bir yandan da stil sahibi bir izlenim yaratan siyah çerçeve görünümlü metal ve camın uyumuyla göz dolduran bölmelerdir. Siz de bu fikirlerden ilham alabilir ve yaşam alanlarınızı stil sahibi bir görünümle modern bir şekilde dekore edebilirsiniz.

Paylaş