En iyi Koltuk Döşeme Kumaşları Hangisi ?
Düğün Paketleri

Düğün Paketleri

Koltuk Takımı

Koltuk Takımı

Yatak Odası Modelleri

Yatak Odası Modelleri

Yemek Odası Modelleri

Yemek Odası Modelleri

Genç ve Bebek Odaları

Genç ve Bebek Odaları

Duvar Üniteleri

Duvar Üniteleri

Metal Ahşap Mobilya

Metal Ahşap Mobilya

Sehpa Modelleri

Sehpa Modelleri

Dekoratif Ürünler

Dekoratif Ürünler

Halı Kilim

Halı Kilim

Mağazamızdaki Ürünler

Mağazamızdaki Ürünler

Müşteri Evi Görselleri

Müşteri Evi Görselleri

En iyi Koltuk Döşeme Kumaşları Hangisi ?

En iyi Koltuk Döşeme Kumaşları Hangisi ?

Koltuklar gün içinde üzerinde en fazla vakit geçirdiğimiz mobilyaların başında gelir. Bu nedenle kirlenmeleri çok daha hızlı gerçekleşir. Özellikle çocuklu evlerde koltukların üzerinde zorlu ve çıkması zor lekeler oluşabilir. Bu nedenle koltuk satın alırken rahatlığı ve dayanıklılığı kadar döşeme kumaşına da bakılmalıdır. İhtiyaçlarınız ve zevkleriniz doğrultusunda kendinize en uygun döşemeyi seçebilirsiniz.

Tay Tüyü Koltuk Döşeme

Son dönemin en popüler kumaşlarındam biri olan tay tüyü kadifeye benzer bir dokuya ve görünüme sahiptir. Koltuk üreticilerinin de favori kumaşları arasında yer alır. Bunun nedeni, oldukça yumuşak bir dokuya sahiptir ve koltuğa mükemmel bir estetik kazandırır. Özellikle görselliğe önem veriyorsanız ilk tercihiniz tay tüyü olabilir. Sadece estetik görünümü değil kullanışlı yapısı ile de dikkat çeker. Kaliteli kumaş kir tutmama özelliğine sahiptir. Yani üzerine herhangi bir şey döküldüğünde iz olarak kalmaz, kolayca silinir. Ayrıca ıslandığı zaman çok çabuk kuruma özelliğine de sahiptir. Tüm bu avantajları son dönemin hem klasik hem spor koltuk takımlarında kullanılmasını sağlıyor.

Şönil Kumaş ile Döşeme

Şönil kumaş biraz daha spor ve günlük kullanım için uygun olan koltuk takımları için tercih edilir. Tay tüyü gibi şönil de kadifemsi bir dokuya sahiptir. Şönil adını ise üretiminde kullanılan şönil ipliğinden alır. Pamuklu ya da polyester olarak üretilebilme özelliklerine de sahiptir. En çok dikkat çeken özelliği ise uzun süreli kullanıma uygun olmasıdır. Eğer çocuklu bir ev için kumaş arıyorsanız şönil kumaş en iyi seçenekler arasında yer alır. Ayrıca fıyat bakımından da performansına göre gayet ekonomiktir. İmalatı da diğer kumaş türlerine göre daha kolaydır.

Keten Kotuk Döşeme

Keten kumaş özellikle yaz aylarının vazgeçilmez tekstil kumaşları arasında yer alır. Ancak son dönemde koltuk döşemelerinde de sıklıkla kullanılmaya başlandı. Bunun nedeni, hem oldukça modern bir görünüme sahip hem de temizliği oldukça basittir. Özellikle farklı renk seçenekleri ve rahat oluşları ile dikkat çekerler. Bu tarz döşemelik kumaşların ıçinde polyester de bulunur. Bazı üreticiler kumaşın içeriğine şönil de ekleyerek döşemenin biraz daha kalınlaşmasını sağlar. Özellikle sağlam oluşu yüzünden sıklıkla tercih edilen keten kumaş güneşin zararlı ışınlarından da kolay kolay etkilenmez. Ayrıca toz tutmama özelliğine de sahiptir.

Deri Koltuk Döşeme

Deri, yıllardır koltuk üreticileri tarafından tercih edilen bir kumaştır. Bu kadar çok sevilmesinin ve kullanılmasının nedeni ise keliteli bir görünüm elde ediliyor olmasıdır. Ortamın daha farklı olmasını sağlayan deri, kiri emmediği için de tercih edilir. Ancak kullanılan deri türüne göre kullanım kolaylığı değişebilir. Özellikle yırtık ve parçalanma oluşmaması için kullanılan derinin kalitesine dikkat edilmelidir. Ardından gösterişli ve konforlu koltukların tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca güneşin zararlı ışınlarından korursanız daha uzun süre kullanabilirsiniz.

Paylaş