• Düğün Paketleri

  Düğün Paketleri

 • Avrupaya Her Şey Dahil Mobilyalar

  Avrupaya Her Şey Dahil

 • İndirimli Mobilyalar

  İndirimli Mobilyalar

 • Koltuk Takımı

  Koltuk Takımı

 • Yatak Odası Modelleri

  Yatak Odası Modelleri

 • Yemek Odası Modelleri

  Yemek Odası Modelleri

 • Genç ve Bebek Odaları

  Genç ve Bebek Odaları

 • Duvar Üniteleri

  Duvar Üniteleri

 • Metal Ahşap Mobilya

  Metal Ahşap Mobilya

 • Sehpa Modellerimiz

  Sehpa Modellerimiz

 • Dekoratif Ürünler

  Dekoratif Ürünler

 • Halı-Kilim

  Halı-Kilim

 • Mağazamızdaki Ürünler

  Mağazamızdaki Ürünler

 • Müşteri Evi Görselleri

  Müşteri Evi Görselleri

Hızlı Menü
avrupa mobilya hızlı teslimat

Eski Zamanların Nostaljik Dekor Objeleri

Eski Zamanların Nostaljik Dekor Objeleri

Evlerimizde ya da ofislerimizde kullandığımız dekorasyon objeleri her ne kadar günden güne çeşitlense de eskiye olan bağlılık asla bitecek gibi durmuyor.
Modern zamanların dekorasyon önerilerinde nostaljik parçalar da gün yüzüne çıkıyor ve retro tarzın yoğun ilgi gördüğü şu zamanlarda , nostaljik dekor objeleri de salonlarda yerini alıyor.
Ev dekorasyonunun yanı sıra artık ofislerde de rahatlığın ve farklı dekorasyon tarzının ön plana çıkması, modern çizgilerle nostaljik parçaları birleştirmenin zevkli yansıması, daktilo, pikap, radyo, ankesörlü telefon, gaz lambası, gramafon gibi nostaljik parçaları da gün yüzüne çıkarıyor.

Pikaplar

Geçmişin en güzel nostaljik parçalarından olan pikaplar, her ne kadar eski usül müzik aleti olarak hatırlansa da artık günümüzde de oldukça favori dekoratif parçalardan biri.
Modernize edilmiş son halleriyle günümüzde de stil sahibi dekorasyonların vazgeçilmez parçası olan pikaplar, hatta sadece dekorasyon amaçlı değil eskiden olduğu gibi yaydığı müziğin cızırtısına kapılıp, geçmişe yolculuk etmek isteyenler için nostaljik dekor objesinden daha da fazlası…

Ankesörlü Telefonlar

Günümüzde ev telefonları çoktan rafa kalkmış hatta yeni nesil böyle bir aletin varlığından bile haberdar olmasa da, nostaljik dekor objeleri denilince ilk akla gelenlerden biridir ankesörlü telefonlar.
İşlevi olmasa bile evlerini ya da ofislerini geçmişe sadık kalarak dekore etmek isteyen ve vintage dekorasyondan zevk alanlar için, mutlaka bir köşede ankesörlü telefona rastlanır.

Daktilo

Çalışma odalarında veya ofis ortamında geçmişten bir parça bulundurmak isteyenler için ilk akla gelen nostaljik dekorasyon objelerinden biri de kuşkusuz daktilolar olmuştur.
Günümüzde bırakın daktiloyu bilgisayar klavyesinin bile neredeyse kullanılmadığı ve yerini dokunmatik teknolojiye bıraktığı kabul edilirse, daktiloyu tozlu raflardan çıkarıp dekorasyonda kullanmak, görenlerde hayranlık uyandırmaya yetecektir.

Radyo

Dekorasyonda nostaljiyi yaşatmak isteyenlerin en sık tercih ettiği nostaljik objelerden biri de eski radyolar.
Vintage dekordan hoşlanan stil sahibi evlerde mutlaka eski tip bir radyoya rastlamak ve geçmişte yolculuğa çıkmak mümkün.

Gaz Lambası

Gaz lambası özellikle de açık alanları dekore ederken sıklıkla kullanılan nostaljik dekorasyon objeleri arasında yer alıyor.

Özellikle bahçe ve balkon dekorasyonunda ortama sıcak bir hava veren gaz lambaları, eskisi gibi gaz ile kullanmaya gerek kalmadan, içlerine doldurulan minik peri ışıklarıyla bulundukları ortamda hoş bir yansıma ile göz dolduruyor.

Gramafon

Geçmişe bağlılığını asla kaybetmemiş kişilerin bulundukları ortamda bu bağlılığı yansıtmalarına olanak tanıyan belki de en havalı nostaljik dekor objelerinden biri de gramafonlar…

Gramafon diğer nostaljik parçalar arasında kullanıldığı ortamda belki de en göze çarpanı olmayı başarıyor. Eski Türk filmlerinden anımsadığımız bu muhteşem ve göz dolduran, yaydığı müzikle insanın ruhuna işleyen bu mucizevi antika parça, geçmişten günümüze değerlenerek gelen en nadide dekorasyon objelerinden, antika parçalardan biri.

Yukarıda sıraladığımız nostaljik dekor objelerini evlerinizde ya da ofislerde ortama ve diğer eşyalarla uyumlarına bağlı kalarak kullandığınızda, eminiz ki bu dekorasyon gören herkesi hayran bırakmaya yetecek. Çünkü her ne kadar modern dünyanın değişimine kapılsak da, zaman zaman karşımıza çıkan antika parçalar bulundukları ortamda göz doldurmaya ve göreni büyülemeye yetiyor.

Ayrıca şunu da hatırlatmak isteriz ki, yukarıda bahsi geçen dekorasyon objelerini bulmak için antikacıya gitmeye gerek yok. Günümüzde de evlerini ya da çalışma ortamlarını dekore ederken dönem dekorasyonundan ilham almak isteyenlerin kullanımına hazır, pek çok ev-yaşam markasının raflarında, bu nostaljik objelerin ister modernize edilmiş hallerini ya da eskiye sadık kalınarak hazırlanmış hallerini  bulmanız mümkün.

Paylaş