• Düğün Paketleri

  Düğün Paketleri

 • Avrupaya Her Şey Dahil Mobilyalar

  Avrupaya Her Şey Dahil

 • İndirimli Mobilyalar

  İndirimli Mobilyalar

 • Koltuk Takımı

  Koltuk Takımı

 • Yatak Odası Modelleri

  Yatak Odası Modelleri

 • Yemek Odası Modelleri

  Yemek Odası Modelleri

 • Genç ve Bebek Odaları

  Genç ve Bebek Odaları

 • Duvar Üniteleri

  Duvar Üniteleri

 • Metal Ahşap Mobilya

  Metal Ahşap Mobilya

 • Sehpa Modellerimiz

  Sehpa Modellerimiz

 • Dekoratif Ürünler

  Dekoratif Ürünler

 • Halı-Kilim

  Halı-Kilim

 • Mağazamızdaki Ürünler

  Mağazamızdaki Ürünler

 • Müşteri Evi Görselleri

  Müşteri Evi Görselleri

Hızlı Menü
avrupa mobilya hızlı teslimat

Balkon Duvarı Dekorasyon Modelleri

Balkon Duvarı Dekorasyon Modelleri

Balkon Duvarı Dekorasyonu Nasıl Yapılır? Şehir yaşamında evinizin bir balkonu varsa kendinizi şanslı hissedebilirsiniz. Balkonunuzu zevkinize göre yeniden dekore ederek istediğiniz zaman oturabileceğiniz, daha yaşanabilir bir alana çevirmeniz de mümkün olacaktır. Böylece bunaldığınız zaman kaçabileceğiniz, hafta sonları keyifle oturabileceğiniz size ait yeni bir alanınız olacaktır. Balkon dekorasyon fikirleri gözetildiğinde öncelikle balkon duvarı dekorasyonu ile başlayabilirsiniz. Duvar rengini seçtikten sonra şimdi sıra geldi boyama işlemlerine.

Balkon Boyama

Öncelikle boya yapacağımız alanı boşaltmakla işlemlerinize başlayabilirsiniz. Daha sonra yer zeminin zarar görmemesi için zemini koruyucu bir naylon örtü ile örtmeniz gerekecektir. Ek olarak eğer varsa pencere pervazları, kapı kenarları gibi boyanın bulaşmasını istemediğiniz yerlere maskeleme bandı uygulayabilirsiniz.

Boyama işlemine tavan ile başlayabilirsiniz. İki kat tavan boyası uygulamanın ardından duvar boyama işlemine geçebilirsiniz. Duvarların istediğiniz gibi olabilmesi için iki kat boya yapmanızı tavsiye ederiz. Balkon duvarlarınızı boyadıktan sonra şimdi sıra geldi duvarlarınızı dilediğiniz gibi dekore etmeye.

Duvar Dekorasyonu İçin Fikirler

Balkonunuzu şenlendirecek dekorasyon fikirlerinde oldukça fazla miktarda yeşil canlı çiçek kullanarak balkonunuzda bahçe ambiyansını yaşatabilirsiniz. Ayrıca canlı çiçek kullanmanız alanınızı çok ferah bir mekâna dönüştürecektir.

Eğer balkonunuz çok geniş olmayan bir alana sahip değilse çiçeklerinizi duvarınıza yerleştirebilirsiniz. Bunun için de dekoratif raflardan faydalanabileceğiniz gibi her bir saksıyı duvara monte edebilirsiniz. Bazen direkt balkonunuzun duvar ölçülerine uygun bir raf bulamayabilir veya dekoratif açıdan bulduğunuz raflar hoşunuza gitmeyebilir. O zaman marangozunuzdan size istediğiniz gibi bir çiçeklik yapmak konusunda fikir alabilirsiniz.

Seçeceğiniz çiçekler de kullanacağınız raflar için oldukça önemli olacaktır. Eğer nispeten küçük bir alanınız var ise negatif enerjiyi ortamdan uzaklaştıran dekoratif kaktüslerden faydalanabilirsiniz.

Balkon Duvarı Dekorasyonu Nasıl Yapılır? Özellikle dekoratif kaktüsleri balkonunuzda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ek olarak seçeceğiniz saksıların renklerini de balkonda kullanacağınız diğer aksesuarların renklerine uygun olarak seçmenizde güzel olacaktır. Ayrıca eğer açık bir balkonunuz varsa yazın güneşten de korunmak açısından sarmaşık bitkileri kullanabilirsiniz. Bitkinin açık kısımlarından yukarı doğru uzamasını sağlayarak doğal güneşliğe sahip olabilirsiniz. Ayrıca bitkilerinizi duvara yaslı duracak merdiven bir çiçeklik kullanarak da balkonunuza yerleştirebilirsiniz. Bunun dışında eğer balkon mobilyalarınız ile uygun ise duvara monte çok şık ve kullanışlı ferforje çiçeklikler de mevcut. Eğer el emeği olsun derseniz kasaları ya da paletleri boyayarak da çiçek rafları elde edebilirsiniz.

Alternatif Öneriler

Eğer eviniz çok küçük ise ve kendinize ait bir çalışma alanınız yoksa kapalı balkonunuzu çalışma odası olarak dekore etmek isteyebilirsiniz. Bunun için de duvara kitaplarınızı yerleştirebileceğiniz raflar monte edebilir ve altına çalışma masanızı koyabilirsiniz.

 

 

 

Paylaş