• Düğün Paketleri

  Düğün Paketleri

 • Avrupaya Her Şey Dahil Mobilyalar

  Avrupaya Her Şey Dahil

 • İndirimli Mobilyalar

  İndirimli Mobilyalar

 • Koltuk Takımı

  Koltuk Takımı

 • Yatak Odası Modelleri

  Yatak Odası Modelleri

 • Yemek Odası Modelleri

  Yemek Odası Modelleri

 • Genç ve Bebek Odaları

  Genç ve Bebek Odaları

 • Duvar Üniteleri

  Duvar Üniteleri

 • Metal Ahşap Mobilya

  Metal Ahşap Mobilya

 • Sehpa Modellerimiz

  Sehpa Modellerimiz

 • Dekoratif Ürünler

  Dekoratif Ürünler

 • Halı-Kilim

  Halı-Kilim

 • Mağazamızdaki Ürünler

  Mağazamızdaki Ürünler

 • Müşteri Evi Görselleri

  Müşteri Evi Görselleri

Hızlı Menü
avrupa mobilya hızlı teslimat

Küçük Ofis Dekorasyonu

Küçük Ofis Dekorasyonu

Çalışma hayatının içinde olanlar bilirler ki, ofisler belki de evlerimizden çok daha fazla zaman geçirdiğimiz alanlardır. Günün büyük bir bölümünü ofis gibi kapalı bir ortamda geçtiği için çalışırken insanları sıkmayacak, çalışanların motivasyonunu arttıracak bir ofis dekorasyonu uygulamak en temel adımlardan biridir.

Özellikle de küçük ofisler için, ofis dekorasyonunu doğru bir biçimde uygulamak oldukça önemlidir. Çünkü zaten alan dar olduğundan, çalışanlar için bu sıkışıklık motivasyon düşüren etkenlerden biri haline gelir. Bu nedenle küçük ofisler için dekorasyon önerileri dikkate alınmalı, küçük ofis dekorasyonuna başlarken öncelikle doğru seçimlerle küçük ofisi daha geniş göstermek asıl amaç olmalıdır.

 

İlk Adım: Gün Işığından Verimli Bir Şekilde Yararlanmak

Küçük ofis dekorasyonuna başlamadan önce dikkat edilmesi gereken en önemli adım, kullanılan alanın gün ışığından maksimum verim alacak bir alan olmasının hesaplanmasıdır.

Küçük alanlarda ışık sıkıntısı daha iç karartıcı ve verimsiz bir çalışma ortamı yaratacağı için, ofisiniz küçük olsa bile bol ışık alan bir alan olması gerekmektedir.

Ayrıca küçük ofisleri dekore ederken, yapay ışıkların yerine gün ışığı aydınlatmaların kullanılması da küçük ofisler için dekorasyon önerileri arasındadır. Yapay ışıklar, alanı daha boğucu bir havaya sürükleyeceği ve gözlere verdiği rahatsız edici etkiden dolayı tercih edilmemesi gereken ofis aydınlatmalarındandır.

Duvarların ve Zeminin Rengi

Küçük ofisleri dekore ederken, dikkat edilmesi gereken önemli hususlardan biri de, duvar rengi ve zemin rengidir.

Küçük ofislerde hem duvar boyalarında hem de zemin renklerinde, renk tonları arasındaki en açık renkleri kullanmak, küçük ofisleri daha büyük göstermek için altın kurallardan biridir.

Perde Seçimi

Küçük ofisler için dekorasyon önerileri arasında doğru uygulanması gereken seçimlerden biri de perde seçimidir.

Ofis perdesi olarak daha çok “jaluzi” tipi perdeler kullanmak ışıktan verim alınması için en yaygın seçimlerden biridir. Ayrıca kullanılan perdenin duvar rengi ile aynı tonda, açık renkte olması, küçük ofisleri daha geniş göstermenin yolları arasındadır.

Mobilya Seçimi

Küçük ofisleri daha geniş göstermek için, mobilya seçimi de oldukça önemli noktalardan biridir. Küçük alanlarda, alanı daha da darlaştırmayacak minimal mobilyalar kullanılması önerilmektedir.

Özellikle ofiste dinlenme veya bekleme koltuğu gibi bir mobilya ihtiyacı varsa, koltukların yüksek ayaklı seçilmesi alanı daha geniş gösterecek ipuçlarından biridir.

Çalışma masası olarak da alanı verimli kullanmanıza olanak tanıyan ikili ya da üçlü çalışma masası sistemlerinden yararlanabilir, boşta kalacak ölü köşeleri de bu şekilde değerlendirebilirsiniz.

Küçük ofislere mobilya seçerken, alanı çok fazla raf, dolap gibi eşyalarla doldurmak yerine, bunları tavan yüksekliğinden yararlanarak duvara monte şekilde tercih etmeniz doğru bir seçim olacaktır. böylelikle ayaklı mobilyaların kapladığı yer size kalacak ve ofisiniz daha geniş bir görünüme kavuşacaktır.

Derinlik Algısı

Küçük alanları dekore ederken dikkat edilmesi gereken en temel ve en basit uygulamalardan biridir derinlik algısı. Çünkü derinlik algısı yaratmak, alanın daha ferah ve geniş görünmesine olanak sağlayan basit bir ipucudur.

Bunun için yapılması gereken ise, boş olan duvarlara büyük, renkli, asimetrik şekillerde tablolar asmaktır. Bu tablolar derinlik algısını arttıracak ve küçük ofisleri daha geniş göstermeye imkan verecektir.

Tüm bunların yanı sıra, küçük ofisleri daha büyük göstermenin belli başlı basit adımları arasında:

Çalışma masalarının yanında ayrı bir çekmece kullanmak yerine, çalışma alanının yanındaki duvara monte edilmiş raflar kullanmak da küçük ofisleri daha büyük göstermeye yarayan önerilerdendir.

Çalışma masasının üstüne çok fazla gereksiz eşya doldurmamak alanın daha ferah görünmesini sağlayacaktır.

Toplantı yaparken kullanılan yazı tahtaları küçük ofislerde gereğinden fazla yer kaplayacağı için, bunun yerine duvara cam veya pleksi monte ettirerek bu alanı daha verimli kullanabilirsiniz.

Paylaş