Yemek Odası Takımı Nasıl Yerleştirilir?
Düğün Paketleri

Düğün Paketleri

Koltuk Takımı

Koltuk Takımı

Yatak Odası Modelleri

Yatak Odası Modelleri

Yemek Odası Modelleri

Yemek Odası Modelleri

Genç ve Bebek Odaları

Genç ve Bebek Odaları

Duvar Üniteleri

Duvar Üniteleri

Metal Ahşap Mobilya

Metal Ahşap Mobilya

Sehpa Modelleri

Sehpa Modelleri

Dekoratif Ürünler

Dekoratif Ürünler

Halı Kilim

Halı Kilim

Mağazamızdaki Ürünler

Mağazamızdaki Ürünler

Müşteri Evi Görselleri

Müşteri Evi Görselleri

Yemek Odası Takımı Nasıl Yerleştirilir?

Yemek Odası Takımı Nasıl Yerleştirilir?

Yemek odası takımları, hiçbir zaman popülerliğini kaybetmemiştir. Ancak yanlış yemek odası takımı düzeni, pek çok insanın yaptığı hatalar arasında yer alır. Yemek odası takımları, doğru bir şekilde konumlandırıldığı zaman, eviniz modern ve şık gözükecektir.

Yemek odası takımınızı henüz satın almadıysanız, takımınızı yerleştireceğiniz alanın ölçülerini almalısınız. Zira günümüzde yapılan en büyük hatalardan biri, ölçüm yapmadan yemek odası takımı satın almaktır. Alanınıza uygun olmayan mobilya almanız durumunda ortam çok boş ya da çok dolu gözükecektir.

Yemek odası takımı yerleştirme ile ilgili en büyük bir diğer sorun, alanın küçük olmasına rağmen birden fazla konsol ve vitrin kullanmaya çalışmaktır. Gösterişi seven bir millet olduğumuz için ne kadar fazla eşya kullanırsak, o kadar iyi bir mekân oluşturabileceğimizi düşünürüz. Ancak bu tamamen yanlıştır. Zira alanınız ne kadar büyük olursa olsun, eşya yoğunluğu yüzünden istediğiniz ferahlığı yakalamanız zor olacaktır.

Yemek Masasının Yerine Nasıl Karar Vermeliyiz?

Yurtdışında yemek odası oldukça popülerdir. Yurtdışındaki insanlar, genellikle evlerinde ayrı bir yemek odası oluşturmaktadır. Ancak Türkiye’de bu durum pek de mümkün değildir. Bu nedenle pek çoğumuz, yemek masasını salonun boş bir yerine yerleştirmek durumunda kalıyoruz.

Yemek masası; misafirlerin ağırlanacağı, ailenin bir araya geleceği ve keyifli sohbetlerin edileceği önemli bir mobilyadır. Evdeki belki de en önemsenmeyen mobilyalardan biri olan yemek odası takımları, evin havasını bozmayacak şekilde yerleştirilmelidir. 

Yemek odası takımı, salonun en çarpıcı yerinde olmamalıdır. Yemek masası, köşe tarafında olmalı ancak duvar ile arasında belirli bir mesafe bırakılmalıdır. Temek odasını yerleştirmek için en uygun alan, koltuk takımının arkla tarafıdır. Eğer evinizde yemek odası takımı için yer yoksa salonunuzdaki koltukları biraz daha birbirine yaklaştırarak yer alabilirsiniz. 

Yemek Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Yemek odası dekorasyonu, çoğu evde yanlıştır. Misafirlerin ağırlanacağı yemek odaları, mutlaka özenli bir şekilde dekore edilmelidir. Yermek masasının yakın olduğu duvara ayna koymak, oldukça iyi bir fikir olacaktır. Zira ayna, yemek için ayırdığınız bölümün daha büyük gözükmesine yardımcı olur.

Yemek odanız yeteri kadar büyük değilse, konsol gibi aksesuarları kullanmamanız gerekmektedir. Konsol, gümüşlük, vitrin gibi ürünler her ne kadar hoş gözükse de, yemek alanınızın dar gözükmesine neden olacaktır. Eğer evinizdeki yemek bölümü büyük değilse, daha minimal olmalısınız. Yemek masasının olduğu kısımda yer kaplamadan dekorasyon yapmak için avizelerden yardım alabilirsiniz. 

Paylaş