• Düğün Paketleri

  Düğün Paketleri

 • Avrupaya Her Şey Dahil Mobilyalar

  Avrupaya Her Şey Dahil

 • İndirimli Mobilyalar

  İndirimli Mobilyalar

 • Koltuk Takımı

  Koltuk Takımı

 • Yatak Odası Modelleri

  Yatak Odası Modelleri

 • Yemek Odası Modelleri

  Yemek Odası Modelleri

 • Genç ve Bebek Odaları

  Genç ve Bebek Odaları

 • Duvar Üniteleri

  Duvar Üniteleri

 • Metal Ahşap Mobilya

  Metal Ahşap Mobilya

 • Sehpa Modellerimiz

  Sehpa Modellerimiz

 • Dekoratif Ürünler

  Dekoratif Ürünler

 • Halı-Kilim

  Halı-Kilim

 • Mağazamızdaki Ürünler

  Mağazamızdaki Ürünler

 • Müşteri Evi Görselleri

  Müşteri Evi Görselleri

Hızlı Menü
avrupa mobilya hızlı teslimat

Ahşap Ev Modelleri ve Dekorasyon Önerileri

Ahşap Ev Modelleri ve Dekorasyon Önerileri

Bir evi tasarlarken çeşitli malzemeler, çeşitli renk ve boyutlar tercih edilebilirsiniz. Beton ve cam kullanarak lüks bir görünümü seçebilir, yada tek renkli daha minimalist bir ev modeli tercih edebilirsiniz. Fakat hangi stili tercih ederseniz edin, hepsine uyum sağlayabilen malzeme ahşaptır. Yazımızda bugün, doğal ve sıcak etkiyle rustik bir cazibe yaratan ahşap ev modelleri ve  dekorasyon önerilerinde derledik.  Aynı zamanda ahşap ev dekorasyonu için size ilham vereceğini düşündüğümüz stil ipuçları ve önerilerimizi inceleyebilirsiniz.

Ahşap Ev Modelleri ve Dekorasyon Önerileri

Ahşap, geçmişten günümüze her tarzdaki yaşam alanı için çok yönlü bir malzeme olmuştur. Uzun ömürlü, kullanışlı ve doğal bir malzeme oluşu ahşabı iç ve dış mekanlar için vazgeçilmez bir malzeme haline getiriyor. Diğer yandan ortaya çıkan sıcak ve doğal görünüme gerçekten hayran olmamak elde değil. Sürekli gelişen üretim teknolojilerine, minimalist modern stillerin günümüzde trend olmasına rağmen ahşap,  günümüzde hala çok popüler ve vazgeçilmeyecek kadar değerli bir malzeme. Eğer sizde ahşap sevenlerdenseniz yazımızda yer verdiğimiz farklı tarzlarda ahşap ev modelleri sizi kendine hayran bırakacak türden.

Klasik bir ahşap kır evi

Klasik ve geleneksel tarzdaki bu ahşap ev bir çok kişinin hayalini kurduğu sıcaklığa ve şıklığa sahip. Mükemmel üçgen çatı tavanı ve temiz ahşap panelleri ile bu tasarım ahşap ev tutkunları için tam bir ilham kaynağı. Pencere çerçeveleri ve kapakları dış cephelere hafif bir kontrast getiren daha açık bir ahşap rengine sahip. Havuz ve çevresinde tercih edilen ahşap zemin kaplamaları göz yormayan modern bir etkiye sahip.

Ormanda ahşap bir aile evi

Bir önceki tasarıma oldukça benzer olan bu ahşap ev modeli, dış duvarların daha koyu rengiyle mükemmel bir şekilde kontrast oluşturan pencere ve kapı yanlarına sahip. Burada göze çarpan bir özellik, iki katın iki farklı renginin karışımı. Ortaya çarpıcı derecede bir görsel çıkmış.

Bacaya eşsiz bir dokunuş

Sıcak ve samimi görüntüsüyle masalsı bir etkiye sahip olan bu ahşap ev,  muhteşem çatı dizaynı siyah beyaz baca tasarımıyla dikkat çekiyor. Pencerelerde kullanılan açık sarı ahşapla muhteşem bir uyuma sahip olan saf beyaz bir baca, aynı zamanda kahverengiyle beyazın eşsiz uyumunu gözler önüne seriyor.

Ahşap merdiven sıcaklığı

Dağlık bir bölgeye inşa edilmiş bu ahşap eve ulaşmak için iyi düşünülmüş bir ahşap merdiven tasarımı uygulanmış. Bu ahşap merdiven aynı zamanda ön terasa güzel bir şekilde bağlanmış durumda. Merdiven kadar dikkat çekici bir detaysa evi kuşatan doğal taş duvarlar. Tam anlamıyla rustik bir cazibe kazandıran doğal taşlar ahşap ile birlikte daha doğal ve sıcak bir hava kazandırmış.

Dikkat çekici ahşap veranda

Ahşap ev kendisi başlı başına bir güzellik, fakat bu güzelliği estetik unsurlarla en üst seviyeye ulaştırmak mümkün, tıpkı bu muhteşem ahşap ev örneğinde olduğu gibi. Etrafı bol yeşilliklerle çevrili ve şık bir yüzme havuzu bulunan bu ahşap ev için geniş ve şık bir veranda tercih edilmiş. Bu sayede güneşin ve havuzun tadını çıkarırken, şık bir dinlenme alanı oluşturulmuş.

Estetiğin üstünde ve ötesinde

Muhteşem tasarımı ile görenleri hayran bırakan bu küçük ahşap ev, zemin seviyesinin üstüne tamamen ahşap malzemeler kullanılarak tasarlanmış. Bu aynı zamanda ahşabın dayanıklılığını ve ahşaba olan güveni simgeleyen muhteşem bir örnek. Balkondaki cam malzeme tasarıma modern bir hava kazandırmış. Ahşabın cam ile nasıl muhteşem  bir uyuma sahip olduğu rahatça görülebiliyor.

Beyaz boyalı ahşap ev

Son derece ferah ve temiz bir görünüme sahip olan bu şık ahşap ev modeli, dış cepheler için sadece koyu renklerin kullanılması gerekmediğinin harika bir örneği. Özellikle yazlık bölgelerde yer alan ahşap ev modelleri genelde açık renk boyalı ahşaplarla tasarlanıyor. Düz beyaz yerine daha kirli yada kreme kaçan renklerde bu tarz ahşap evler için ideal renk seçenekleri arasında yer alıyor. Pencere ve balkon detaylarında ise daha sıcak tonda ahşap kullanılarak evin rustik etkisi vurgulanmış.

Siyah ahşap ev tasarımı

Ahşap ev modelleri genelde samimi, sıcak ve doğal görünümleri ile hafızalarda yer eder. Fakat farklı renkler kullanılmayacak diye bir kuralda yoktur, tıpkı bu örnekte olduğu  gibi. Ahşap bir evin dış cephesinde siyah yada benzer koyu tonlar kullanmak gerçekten cesur bir karar. Fakat renk seçimleri bireylerin kişiliğine bağlıdır ve bu konuda özgürdürler. Siyah bir çok renkle uyumludur ve her zaman şık görünür. Doğal taş kaplamaları ve masif ahşap pencereleri ile bu ahşap ev cazibesinden hiç bir şey kaybetmemiş.

Muhteşem bir ahşap tatil evi

Dağ alanının yüksek bir bölümünde yer alan bu çarpıcı ahşap ev, bir çok kişi için gerçek bir hayal. Hiç şüphe yok ki şehir hayatının kalabalığından ve stresinden kaçıp böyle bir evde rahat ve huzurlu günler geçirmek hepimizin gerçeğe dönüştürmek istediği bir rüyadır. Sıcak ve davetkar mobilyaları, muhteşem havuzu ve bol yeşilliği ile bu güzel ahşap evde kim tatil yapmak istemez ki?

Mükemmel bir malzeme karışımı

Ahşap evlerin baştan ayağa ahşap olması gerekmez. Daha modern ve dinamik bir yaklaşım için ahşap evinize taş veya tuğla ekleyerek bir malzeme karışımı ortaya çıkabilir. Ortaya çıkan sonuç ortada, her şey olması gerektiği gibi, mükemmel!

Çizgilerin ve açıların nefes kesen kullanımı

Bu ahşap evin genel dış mimarisi kusursuz! Temiz çizgileri güzel bir yapıya dönüşen şık açıları ile bu ahşap ev geleneksel tarzlardan dışında, yenilikçi ve modern çizgilerden hoşlananlar için mükemmel bir örnek. Aynı zamanda ahşabın sadece klasiği vurgulamadığını, modern tasarımlar içinde baş rol oynayabileceğinin kanıtı niteliğinde bir ahşap ev modeli.

Göz alıcı bir dış tasarım

Siyah boyalı ahşap paneller, doğal taş kapmalar ve ham betonun  ortaya çıkardığı yenilikçi ve cesur bir ahşap ev örneği. Mat siyaha boyanmış ahşap paneller dış görünüme modern bir hava katarken, yeşilliklerin içinde göze çarpan doğal taş kapmalar adeta rahat ve sakin bir atmosfere giriş yapılacağının sinyalini veriyor.

L şeklinde bir ahşap bungalov

L şeklindeki bu ahşap bungalov ev, basit ama güzel bir tasarıma sahip. Muhteşem bir yüzme havuzu ve geniş bir dolaşım alanı ile tam anlamıyla bir dinlenme merkezi.

Minimal ve yenilikçi ahşap ev modelleri

Burada minimal ama yenilikçi bir yaklaşım sergileyen modern ahşap ev tasarımı görüyoruz.  Oldukça dikkat çekici olmasına karşın ahşap hala yoğun şekilde sıcaklığını ve doğallığını koruyor.

Paylaş