Mobilya Kredisi Nasıl Alınır?
Düğün Paketleri

Düğün Paketleri

Koltuk Takımı

Koltuk Takımı

Yatak Odası Modelleri

Yatak Odası Modelleri

Yemek Odası Modelleri

Yemek Odası Modelleri

Genç ve Bebek Odaları

Genç ve Bebek Odaları

Duvar Üniteleri

Duvar Üniteleri

Metal Ahşap Mobilya

Metal Ahşap Mobilya

Sehpa Modelleri

Sehpa Modelleri

Dekoratif Ürünler

Dekoratif Ürünler

Halı Kilim

Halı Kilim

Mağazamızdaki Ürünler

Mağazamızdaki Ürünler

Müşteri Evi Görselleri

Müşteri Evi Görselleri

Mobilya Kredisi Nasıl Alınır?

Mobilya Kredisi Nasıl Alınır?

Günümüzde bankalar ve finans kuruluşları vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına geniş yelpazeli kredi olanakları sağlamaktadır. Bu geniş yelpazeli kredi seçenekleri arasında yer alan mobilya kredileri ile mobilya ihtiyaçlarının karşılanması adına maddi kaynağın elde edilmesi mümkündür. Bu kapsamda en çok merak edilen konuların başında mobilya kredisi nasıl alınır? Gelmektedir ve bu konuda tüm detaylar bankalar tarafından düzenlenmiştir.

Mobilya kredisi anlaşmalı firmalar bakımından da oldukça geniş bir yelpaze sunar ve mobilya ihtiyaçlarının giderilmesi adına oldukça farklı seçenek olduğu belirtilmelidir. Özellikle yeni evlenen çiftler, yeni eve taşınacak olanlar ve evini yenilemek isteyenler için benzersiz imkanlar sunan bu kredilere sahip olabilmek adına birkaç işlemin yapılması ise yeterlidir.

Mobilya Kredisi Nedir?

Öncelikli olarak mobilya kredisi nedir? bakılacak olursa mobilya kredisi; ihtiyaç kredilerinin bir alt kolu olarak evini yenilemek isteyenlerin beyaz eşya ve mobilya alımı gerekçesiyle talep edebilecekleri krediler anlamına gelmektedir.

Günümüzde hemen her banka tarafından temin edilmesi olası olan mobilya kredisi için başvuru şartları ve kredinin onaylanıp onaylanmayacağı konusunda bazı detaylar yer almaktadır.

Mobilya Kredisi Almak İçin Ne Gereklidir?

Mobilya kredisi hesaplama konusunda bankalara başvurmadan önce sürecin tamamlanabilmesi adına başlangıç aşamasında bankaların talep ettiği belgelerin tamamlanması gerekmektedir. Belirtilmiş olduğu gibi mobilya kredileri, bireysel ihtiyaç kredilerinin bir alt koludur ve dolayısıyla talep edilen belgeler de bireysel ihtiyaç kredileri kapsamında talep edilen belgeler ile aynılık göstermektedir.

Mobilya kredisi almak için talep edilen belgeler ve diğer şartlar;

  • 3-6 ay kapsamında sigortalılığın belgelendirilmesi
  • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
  • 18 Yaşının doldurulmuş olunması
  • Son 3 aya ait olan bir fatura nüshası

Gibi durumlar ve belgelerin karşılanması gerekmektedir. Bu kapsamda mobilya kredisi kullanma konusunda banka sicili ve kredi notu gibi değerlendirmelerin esnek bir bakış açısıyla gerçekleştiği bu kapsamda kredinin kullanılabilmesinin oldukça mümkün olduğu belirtilmelidir.

Mobilya Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır

Mobilya kredisi başvurusu için belirtilen belgelerin ve şartların tamamlanmış olması ile bankaların mobil uygulamaları üzerinden ya da şubelerden talep oluşturulabilmektedir. Bu kapsamda bankaların sağladığı imkanlar doğru şekilde değerlendirilmeli ve en uygun seçenek tercih edilmelidir.

Mobilya Kredisi Onaylanması İçin Şartlar

Mobilya kredisi onaylama konusunda en temel belirleyiciler kredi notu ve risk analiz sonuçlarıdır. Bununla birlikte mobilya kredilerinde daha esnek davranıldığı da akıldan çıkarılmamalıdır. Bu tarz sorunları kefil gösterme ya da ipotek etme gibi yöntemler ile aşmak da mümkündür.

Paylaş