Kanvas Tablo Nedir?
Düğün Paketleri

Düğün Paketleri

Koltuk Takımı

Koltuk Takımı

Yatak Odası Modelleri

Yatak Odası Modelleri

Yemek Odası Modelleri

Yemek Odası Modelleri

Genç ve Bebek Odaları

Genç ve Bebek Odaları

Duvar Üniteleri

Duvar Üniteleri

Metal Ahşap Mobilya

Metal Ahşap Mobilya

Sehpa Modelleri

Sehpa Modelleri

Dekoratif Ürünler

Dekoratif Ürünler

Halı Kilim

Halı Kilim

Mağazamızdaki Ürünler

Mağazamızdaki Ürünler

Müşteri Evi Görselleri

Müşteri Evi Görselleri

Kanvas Tablo Nedir?

Kanvas Tablo Nedir?

Kanvas (canvas)  ya da tuale baskı diye de adlandırılan bu tablo çeşitleri, 1. sınıf Canvas kumaş üzerine dijital baskı yapılarak üretilmektedir. Baskıda kullanılan kumaşlar; dijital baskı için üretilmiş kanvas kumaştır. Bu kumaşın en büyük özelliği 400gr açık beyaz ve %100 pamuk astarlı olmasıdır.

Kanvas Tablo Nedir?
 

Kanvas tabloları özel olarak tasarlanmış ve üretilmiş dekoratif ürünler sınıfındadır. Kanvas tabloların ebat ve boyutuna bağlı olarak ağırlığı değişmektedir. Aynı zamanda kanvas tablo modelleri yüzde 100 pamuklu tuval bezine, su bazlı püskürtme sistemi tekniği ile basılmaktadır. Fırınlanmış ahşap şaseler üzerinde gerilerek, tablo haline getirilmektedir. Talebe göre çerçeveli olarak veya parçalı olarak da tasarlanmaktadır. Kanvas tablo baskı yöntemleri ile de tasarlanabilir.

Kanvas Ne Demek?

Kanvas tablolar kâğıt veya tuval üzerine aktarılmış görselleri ifade etmektedir. Tuval bezleri üzerine teknolojik ve dijital ekipmanlarla yapılan kanvas baskılar, dekorasyonun ayrılmaz parçalarıdır. Özellikle kanvas tablolarda kaliteyi belirleyen en önemli detaylar, kullanılan mürekkepler olmaktadır. Her makinenin kendine has mürekkebi vardır. Bu mürekkepler, görselin ve baskının, kanvas tablo kalitesini de doğrudan belirlemektedir. Özellikle dokulu ve pamuklu kanvas kumaşlarla farklı baskı özellikleri ortaya çıkabilir. Sitemiz olan www.mobilyamevime.com adresinden en kaliteli kanvas tablo modellerine göz atabilirsiniz. Tüm ürünlerimiz sağlığa uygun malzemeler ve ekipmanlar ile tasarlanmıştır. Tüm görsellerimiz ebatlara uygun olarak hazırlanır ve baskı işlemleri tamamlanır.

 

 

Kanvas Neyden Yapılır?

 

Kanvas tasarımı farklı görseller ile dijital ekipman ve alanında uzman tasarımcılar tarafından yapılmaktadır. Baskıya hazırlanan görsellerin kaynağı, tasarımına göre değişir. Kimi zaman kişiye özel tasarımlar kapsamında kullanılan dijital fotoğraflar, kimi zaman farklı ressamların kült resimleri şeklinde kullanılabilir. Baskı işlemleri tamamlanmış olan tuvallerin kuruma aşaması ise kaliteli kanvas üretimi için önemlidir. Kuruma aşamasının başarılı şekilde tamamlanmasından sonra da koruyucu malzemeler üzerine dikkatlice uygulanır. Bu aşamada yapılan hatalı işlemler, kanvasta iz olarak kendini belli eder. Yüzey koruması tamamlandıktan sonra kanvas baskı hazır olacaktır. Aynı zamanda ahşap şasinin hazırlanması da oldukça önemlidir. Duvarda iz bırakmaması için koruma işlemlerinin tamamlanması ve tuval parçalarıyla kapatılması önemlidir.

 

Paylaş