• Düğün Paketleri

  Düğün Paketleri

 • Avrupaya Her Şey Dahil Mobilyalar

  Avrupaya Her Şey Dahil

 • İndirimli Mobilyalar

  İndirimli Mobilyalar

 • Koltuk Takımı

  Koltuk Takımı

 • Yatak Odası Modelleri

  Yatak Odası Modelleri

 • Yemek Odası Modelleri

  Yemek Odası Modelleri

 • Genç ve Bebek Odaları

  Genç ve Bebek Odaları

 • Duvar Üniteleri

  Duvar Üniteleri

 • Metal Ahşap Mobilya

  Metal Ahşap Mobilya

 • Sehpa Modellerimiz

  Sehpa Modellerimiz

 • Dekoratif Ürünler

  Dekoratif Ürünler

 • Halı-Kilim

  Halı-Kilim

 • Mağazamızdaki Ürünler

  Mağazamızdaki Ürünler

 • Müşteri Evi Görselleri

  Müşteri Evi Görselleri

Hızlı Menü
avrupa mobilya hızlı teslimat

Dekorasyonda Son Trend: Loft Tarzı Evler

Dekorasyonda Son Trend: Loft Tarzı Evler

Dekorasyonda Son Trend: Loft Tarzı Evler

Son yıllarda dekorasyonda oldukça göze çarpan yeni bir trend var, Loft dekorasyon! Belki bir çoğunuz duymuş hatta bu tarzda tasarlanmış evlere şahit olmuşsunuzdur ancak biz yeni duyanlar için nedir bu loft dekorasyon biraz bahsedelim…

Loft kelimesi, mimari anlamına bakıldığında fabrika, depo veya tavan arası kavramlar için kullanılmaktadır. Ancak günümüzde dekorasyonda son trend Loft tarzı evler denildiğinde loft kelimesinin tam anlamını yüksek tavanlı alanlar ve tüm odaların bir arada kullanılması şeklinde tanımlayabiliriz.

Loft tarzı bizim kültürümüze Amerika’da yaygın olarak kullanılan “residence” kültürü ile giriş yapmıştır. Özellikle de son yıllarda hızla yükselen residence inşaatları, bu akımın ülkemizde de hızla yayılmasını sağlamıştır. Çünkü bu yapıların temelinde yüksek tavanlar, az sayıda duvar ve kocaman cam çerçevelerin kullanılması vardır.

Loft Dekorasyonun Olmazsa Olmazı Yüksek Tavanlar

Loft tarzı dekorasyonda en olmazsa olmaz adım yüksek tavanlardır. Bunun için ise tartışmasız geniş bir alana sahip olmak gerekir.

Yüksek tavanlardan salonun orta yerine tüm aydınlığını veren kocaman avizeler, tavandan yerlere kadar uzanan büyük camlar loft tarzının en güzel örnekleridir.

Merdivensiz Loft Olur mu?

Geniş alanlar, yüksek tavanlar, daire içinde iki ayrı kat loft dairenin olmazsa olmazı ise, buraya en gerekli olan şey tabi ki merdivenlerdir.

Loft dekorasyonda bir nevi endüstriyel tasarımlar göze çarparken, daireyi ev kullanımına uygun hale getirecek ana kısım merdiven kullanımıdır. Loft dekorasyonda merdiven kullanımı ile açık alanları kapatmadan iki ayrı kat şekline dönüştürmek ve özgür bir dekorasyon stili yaratmak oldukça havalı bir seçim doğrusu…

Sanayi Tipi Dekore Edilen Loft Evler

Loft tarzı evlerin çıkış noktasının fabrika ya da depo gibi alanların daire şeklinde kullanılmaya başlanması olarak açıklarsak, dekorasyon kısmında da sanayi tipi dekordan uzaklaşmamak esastır.

Loft evlerde baskıcı olmayan, klasikleşmiş görünümden uzak özgür bir dekorasyon ruhu vardır. Bu da sanayi tipi dekorasyonun vermiş olduğu bir ilhamla gelir.

Loft evlerde özellikle metal borular, metal aydınlatmalar, çelik ve cam gibi malzemeleri bir arada kullanmak ortama en uygun seçeneklerdir. Böylelikle loft tarzı evlerin farklı yapısı bozulmamış olur.

Loft Evlerde Mutfak Dekorasyonu

Loft evlerde mutfak dekorasyonu da, sanayi tipi dekore edilmeye en uygun alandır. Öncelikle loft bir dairenin mutfağının asla alıştığımız gibi duvarların arkasına gizlenmiş değil, evin göze çarpan açık alanlarından biri olduğunu söylemeden geçmeyelim.

Loft daireler mekan büyüklüğü olarak geniş geniş dekore etmeye oldukça uygun olduğundan, mutfakları da genellikle açık mutfak olarak kullanılır. Salon ve mutfak arasında geçişi sağlayan basamaklar veya metal malzemeli açık bölme sistemleri kullanılabilir.

Mutfaklar klasik mutfak görüntüsünden uzak, daha çok endüstriyel mutfak olarak adlandırılabilecek bir görüntüye sahiptir. Kocaman bir ocak ve onun üstünde yine aynı şekilde restoranları aratmayan bir davlumbaz, ortada bir mutfak adası, tencerelerin tavaların havada olduğu bir mutfak düşünün, işte orası tam olarak loft bir evin mutfağı olabilir!

Loft evlerde eşya seçimleri de oldukça özgür bir stille yapılmaya müsaittir. Koltuklar ne kadar geniş o kadar güzel, aydınlatma sadece tavanda değil evin hemen hemen her köşesinde karşınıza çıkabilecek lambaderler ile desteklenmiş, deri oturma grupları, hatta genellikle ofislerde görmeye alışkın olduğumuz ağaç tipi bitkiler loft evlerin dekorasyonlarında sıklıkla kullanılmaktadır.

Eğer dekorasyonda klasik bana göre değil, alanım geniş ve olabildiğince özgür olmalı diyenlerdenseniz, loft bir daire tam da size göre!

Paylaş