• Düğün Paketleri

  Düğün Paketleri

 • Avrupaya Her Şey Dahil Mobilyalar

  Avrupaya Her Şey Dahil

 • İndirimli Mobilyalar

  İndirimli Mobilyalar

 • Koltuk Takımı

  Koltuk Takımı

 • Yatak Odası Modelleri

  Yatak Odası Modelleri

 • Yemek Odası Modelleri

  Yemek Odası Modelleri

 • Genç ve Bebek Odaları

  Genç ve Bebek Odaları

 • Duvar Üniteleri

  Duvar Üniteleri

 • Metal Ahşap Mobilya

  Metal Ahşap Mobilya

 • Sehpa Modellerimiz

  Sehpa Modellerimiz

 • Dekoratif Ürünler

  Dekoratif Ürünler

 • Halı-Kilim

  Halı-Kilim

 • Mağazamızdaki Ürünler

  Mağazamızdaki Ürünler

 • Müşteri Evi Görselleri

  Müşteri Evi Görselleri

Hızlı Menü
avrupa mobilya hızlı teslimat

Yatak Odası Ne Renk Olmalı?

Yatak Odası Ne Renk Olmalı?

Bir çok insan renklerin; iyi veya kötü enerjisiyle bireyleri psikolojik olarak etkilediğine inanır. Peki durum bu kadar önemliyken evlerimizin en önemi alanlarından biri olan yatak odaları için hangi renkleri tercih etmeliyiz? Hangi rengin insan üzerinde verdiği etki nasıldır? Yatak odalarında en çok hangi renkler kullanılmalıdır?

Bu yazımızda bu gibi sorulara yanıt arayarak, siz okuyucularımıza dekorasyon sürecinde rehber olmaya çalışacağız.

Yatak odasının rengi seçerken dikkat etmemiz gereken en önemli unsur; en açık rengi örneğin beyaz, aşırı yoğun kullanıp odanızı bir hastane odası havasına bürümeyin.

Açık renkler şüphesiz bulunduğunuz ortamı daha büyük ve daha ferah görünmesini sağlayan dekorasyon hilelerinden biridir. Ancak halı, puf, perde, aksesuarlar gibi ufak ayrıntıları daha canlı ve parlak renklerle tamamlarsanız, sabah uyandığınızda renklerin canlılığı  size de enerji verecektir.

Yalnız uyuma ve dinlenme alanlarımızı aşırı canlı ve parlak renklerle dekore ederseniz, psikolojik olarak, açık renklerin duruluk, sadelik, ferahlık unsurlarının dinlendirici özelliği size etki  etmeyecektir.

Her rengin kendine göre doğal bir ışıltısı ve enerjisi vardır. Yeşil, mavi, beyaz, sarı, mor gibi renklerde yoğun olan bu enerji gün ışığının da etkisiyle sizi kendine çeken bir etki yaratacaktır.

Sonuç olarak bir günün sonun da en son odamızı görüyor ve odada yeni bir hayata perde açıyoruz. Güne güzel uyanmak, umutlu ve enerjik olmanın yolu şüphesiz ki rahat ve sıkıntılardan uzak bir uykudan geçiyor.

Dekorasyon yaparken bulunduğumuz ortamda renklerin sonsuz enerjisi ile dans ettiği bir oda dizayn etmek istiyorsanız gelin renklerin ne dediğine birlikte bakalım.

Yatak Odası Ne Renk Olmalı; Beyazın Huzuru!

Beyaz renk herkesin de bildiği  gibi aflık, sadelik, duruluk ve masumiyeti simgeler. Yatak odalarında ve özellikle küçük alanlarda beyazı kullanmak şiddetle önerilir. Fakat dekorasyon araya atılan canlı ve parlak renklerle desteklenirse bakmaya doyamayacağımız bir huzuru odamıza taşıyacağımızdan hiç şüphemiz olmasın.

Doğallığı Yeşil İle Keşfedin!

Hangi tonuna bakarsak bakalım yeşil görünce aklımıza ilk olarak doğallık, tazelik ve sakinlik gelir. Durum böyle iken odamızda kullanmaktan kaçınmamamız renklerden birisi de yeşildir. Özellikle pastel tonlarındaki yeşil duvarlar için ideal bir renk seçeneğidir.

Eğer tercihinizi Çimen yeşili gibi canlı bir yeşilden yana yapmak istiyorsanız sadece tek bir duvara uygulamanız şiddetle önerilir. Duvarlar dışında; nevresim takımı, etrafa koyacağınız minik saksılardaki sukulent çiçekleri gibi ufak detaylar odanıza canlılık kazandıracaktır.

Sonsuzluk İçin Mavi!

Şüphesiz ki mavi sonsuzluğu ve derinliği simgeler. Gökyüzü, deniz, gece gibi içinde mavinin bir çok tonunu barındıran somut şeyler insanın baktıkça huzur bulduğu, sonsuz rahatlık hissettiği doğal güzelliklerdir.

Hal böyle olunca yatak odalarında da mavinin bir çok tonunu görebiliyoruz. Duvarlarda da rahatça kullanabildiğimiz bu renklerden gece mavisi gibi koyu olanları tercih  etmeyi planlıyorsak eğer yine tek duvara uygulamamız yararlı olacaktır.

Yatak Odası Ne Renk Olmalı; Asaletin Rengi Mor!

Mor renk herkesin bildiği üzere asalet ve zenginliği temsil eder. Yatak odasında kullanılan morun herhangi bir tonu romantizmi harekete geçirecektir.

Zarafet İçin Gri!

Şüphesiz ki gri son dönemlerin en trend olan renklerindendir. Zarafet ve sakinlik temsil eden gri yatak odasının hemen hemen her alanında rahatça kullanılır. Siyaha dönük koyu griler diğer tüm koyu renkler gibi duvarlarda kullanılacaksa mutlaka tek duvara uygulamak tercih edilmelidir.

 

 

Paylaş