• Düğün Paketleri

  Düğün Paketleri

 • Avrupaya Her Şey Dahil Mobilyalar

  Avrupaya Her Şey Dahil

 • İndirimli Mobilyalar

  İndirimli Mobilyalar

 • Koltuk Takımı

  Koltuk Takımı

 • Yatak Odası Modelleri

  Yatak Odası Modelleri

 • Yemek Odası Modelleri

  Yemek Odası Modelleri

 • Genç ve Bebek Odaları

  Genç ve Bebek Odaları

 • Duvar Üniteleri

  Duvar Üniteleri

 • Metal Ahşap Mobilya

  Metal Ahşap Mobilya

 • Sehpa Modellerimiz

  Sehpa Modellerimiz

 • Dekoratif Ürünler

  Dekoratif Ürünler

 • Halı-Kilim

  Halı-Kilim

 • Mağazamızdaki Ürünler

  Mağazamızdaki Ürünler

 • Müşteri Evi Görselleri

  Müşteri Evi Görselleri

Hızlı Menü
avrupa mobilya hızlı teslimat

Mobilyada Kalite Nasıl Anlaşılır?

Mobilyada Kalite Nasıl Anlaşılır?

Mobilya satın alırken en çok dikkat edilmesi gereken durum şüphesiz mobilyaların kalitesidir. Mobilya kalitesi nasıl anlaşılır? Sorusu da bu kapsamda yeni mobilya alacaklar için oldukça kritik bir mahiyete sahiptir. Bu noktada mobilyaların kalitesini belirleyen durumların temel olarak satın alınacak mobilyanın türüne göre farklılık gösterdiği belirtilmelidir.

Dolayısıyla kaliteli mobilyayı anlama yöntemleri de satın alınacak mobilyanın türüne göre farklı şekilde olabildiği gibi en temel unsurların başında mobilyanın üretiminde kullanılan malzemeler olduğu belirtilmelidir. Örneğin ağaç temelli bir mobilya tercih edilecekse bu noktada mdf, ahşap, sunta gibi tercihler belirleyicidir.

Kaliteli Mobilya Anlama Rehberi

Kaliteli mobilya nasıl anlaşılır? Sorusuna en efektif şekilde cevap bulabilmek adına her bir mobilya ürünü ve takımı için hazırlanmış kaliteli mobilya anlama rehberi aracılığıyla tüm detaylara hakim olunması mümkündür.

Kullanılan Ahşap Kalitesinin Test Edin 

Kaliteli mobilyayı anlamak adına kullanılabilecek en temel yöntem mobilyanın üretiminde tercih edilmiş olan ahşabın kalitesinin test edilmesidir. Ahşap günümüzde mobilyalardan en çok kullanılan hammaddeler arasında yer almakla birlikte kalite bakımından da herhangi bir standardın oluşmadığı gözlemlenmektedir.

Kaliteli mobilyanın anlaşılması için ahşap kalitesi test edilmek isteniyorsa, bu işlemin fiziksel olarak test edilmesi gerekmektedir. Fiziksel güç kullanımı ile ahşaba yönelik sıkıştırma ya da itici bir kuvvet uygulanarak sağlamlık testinin yapılması tavsiye edilir. İçi boş ve ağırlık bakımından hacimsiz olan ahşap ürünleri çoğunlukla daha az kalite vadetmektedir.

Mobilya Kumaşlarının Yapısına Dikkat Edin

Mobilyalarda çok sık kullanılan parçalar arasında kumaşlarda bulunmaktadır. Özellikle koltuk takımları, yatak odası takımları ve benzeri insan temasına izin veren mobilyalarda kumaş kalitesinin anlaşılması uzun süreli kullanım için oldukça kritik bir işleve sahiptir.

Bu bağlamda kumaşın test edilebilmesi adına küçük dokunuşlar yeterli olduğu gibi bunlara ek olarak gözlem de yapılmalıdır. Deforme olmuş, yıpranmış ve canlı görünmeyen kumaşlardan uzak durulmalıdır.

Mobilyada Kullanılan Parçaların Birbirlerine Yapıştırma Yöntemini Gözden Geçirin

Bazı mobilyalar birden fazla parçaya sahiptir ve bu parçalar klasik monte etme tekniklerinden ziyade yapıştırıcılar ile birbirlerine tutturulmaktadır. Bu tarz mobilyaların tercih edilmesi durumunda yapışma bölümlerinin incelenmesi ve güç testinden geçirilmesi kaliteli mobilyayı anlamak adına önemli bir veri sunar.

Koltuk Takımları ve Yatak Odası Takımlarını Test Etmek İçin Yay Sistemleri

Özellikle koltuk ve yatak odası takımlarında sıkça kullanılan yaylı sistemler, kaliteli mobilyanın anlaşılması için önemli bir test aracıdır. Bu kapsamda yayların sağladığı konfor ve rahatlıkla birlikte yay kalitesi de testten geçirilmelidir.

Paylaş