• Düğün Paketleri

  Düğün Paketleri

 • Avrupaya Her Şey Dahil Mobilyalar

  Avrupaya Her Şey Dahil

 • İndirimli Mobilyalar

  İndirimli Mobilyalar

 • Koltuk Takımı

  Koltuk Takımı

 • Yatak Odası Modelleri

  Yatak Odası Modelleri

 • Yemek Odası Modelleri

  Yemek Odası Modelleri

 • Genç ve Bebek Odaları

  Genç ve Bebek Odaları

 • Duvar Üniteleri

  Duvar Üniteleri

 • Metal Ahşap Mobilya

  Metal Ahşap Mobilya

 • Sehpa Modellerimiz

  Sehpa Modellerimiz

 • Dekoratif Ürünler

  Dekoratif Ürünler

 • Halı-Kilim

  Halı-Kilim

 • Mağazamızdaki Ürünler

  Mağazamızdaki Ürünler

 • Müşteri Evi Görselleri

  Müşteri Evi Görselleri

Hızlı Menü
avrupa mobilya hızlı teslimat

Amerikan Mutfak Modelleri & Mutfak Adaları

Amerikan Mutfak Modelleri & Mutfak Adaları

Amerikan mutfak daha çok küçük evlerde tercih edilir. Salon ve mutfağın bir olduğu modeller oldukça kullanışlı bir yapıya sahiptir. Ayrıca fazla yer kaplamadıkları için odadan da tasarruf edilmesini sağlar. Eğer biraz daha büyük bir salonunuz varsa büyük Amerikan mutfak modellerine göz atabilirsiniz. Dekorasyonunuzu ve kullandığınız mutfak eşyalarını da bu doğrultuda belirleyebilirsiniz.

Mutfak Adası Kullanımı

Mutfak adası Amerikan mutfak modellerinin vazgeçilmez parçalarından biridir. Yenilikçi dekorasyon anlayışının tasarımlarından biri olan adalar oldukça ferah bir görünüm elde edilmesini sağlar. Ayrıca mtfağın çok daha kullanışlı olmasına da yardımcı olur. Çünkü ekstra tezgah alanı elde edlmesini sağlar. Kesme, şekillendirme, yoğurma gibi işlemleri mutfak adasında rahatlıkla yapabilirsiniz. Bunun dışında yemek masası olarak da kullanabilirsiniz. Etrafına koyacağınız sandalyeler ile yerden de tasarruf etmiş olursunuz. Genellikle beyaz ve kahve tonlarında kullanılan adalar mutfak dolapları ve tezgah ile de uyum sağlamalıdır. Özellikle son dönemde mermer desenli adalar sıklıkla tercih edilir.

Duvar Destekli Amerilkan Mutfak Modelleri

Geçmişten günümüze, özellikle yabancı filmlerde karşılaştığımız Amerikan mutfakları eskiden tamamen açık yani salonla birleşik bir şekilde kullanılmıyordu. Salon ve mutfak arasında bir duvar bulunuyor, bu duvarın ortasında da ufak bir pencere yer alıyordu. Bu pencere de iki oda arasındaki bağlantıyı kuruyordu. Günümüzde çok fazla tercih edilmeyen bir model olsada halen estetik görünümü ve daha düzenli duruyor olması sebebiyle kullanılır haldedir. Eğer mutfak için ayrı bir odanız varsa bu modeli tercih edebilirsiniz. Genellikle L şeklinde tasarlanan dolap ve tezgahlar oldukça estetik bir görünüm kazandırır.

Salon ile Bütünlük Sağlanan Mutfak Modelleri

Özellikle son dönemin en popüler, en yenilikçi ve en sıra dışı mutfak görünümlerinden biri salon ile bir bütün haline gelen modellerdir. Bu modellerde mutfak belirli bir köşeye sıkıştırılmıyor, adeta salon takımı ile bir bütünlük kazanıyor ve her yere dağılabiliyor. Tüm alanda olması özellikle geleneksel salon-mutfak ayrımını tercih edenlerin pek hoşuna gitmeyebilir. Ancak oldukça modern bir görünüme sahip olan model yeni nesil tasarımcıların ilgisini çekiyor. Özellikle L şeklindeki mutfak yarımadası ekstra yemek masası kullanımının önüne geçiyor.

L şeklindeki Köşe Mutfak Modelleri

Eğer biraz daha ufak bir salonunuz varsa ya da eviniz 1+1 ise L şeklindeki Amerikan mutfak modellerine göz atabilirsiniz. Bu modeller genelde uzun ve dar bir tasarıma sahiptir. Salonun bir köşesini kaplayacak şekilde dizayn edilirler. Genelde tezgah alanı çok fazla geniş olmaz, ancak yukarı doğru uzanan dolaplar tüm eşyalarınızı muhafaza etmenizi sağlar. Mutfağın ortasında yer alan bar tezgah da hem yemek yemenizi hem de mutfak işlerinizi yapmanıza yardımcı olur. Etrafına koyacağınız yüksek bar tabureleri ile daha samimi ve kullanışlı bir ortam elde edebilirsiniz.

Paylaş