Makaleler » İnegöl Mobilyaları » Gri Koltuk Takımına Ne Renk Perde Gider

Gri Koltuk Takımına Ne Renk Perde Gider

Koltuk rengine göre perde seçimi; evlerimizin renk uyumu ve görselliğinde önemli bir yer tutuyor. Evlerimiz, dış dünyanın yoğunluğundan ve stresli bir günün ardından; huzur bulduğumuz mekânlar. Hal böyle olunca; kullandığımız eşyaların ve renklerin seçimi de önem arz ediyor. Bu eşya ve renklerin birbiriyle uyumu da; yaşam alanlarımızın düzenlenmesinde etkili oluyor.

Gri koltuk takımı perde uyumu konusu da; bu renk oturma grubu seçenlerin merak ettiği bir konu. Peki, gri koltuk takımı için en iyi perde rengi seçimi hangisidir? Öncelikle; beyaz ve krem tonlarının, gri tonlara çok yakışacağını söyleyebiliriz. Beyazın farklı tonlarını kullanabilir; diğer eşyalarınıza da uyum sağlayacak bir renk ahengi yakalayabilirsiniz. Bunun yanında mavinin çeşitli tonları da gri koltuklarla çok yakışacaktır. Maviyi açık tonlarda, turkuaz ya da gök renginde tercih edebileceğiniz gibi; koyu tonlarını da seçebilirsiniz. Örneğin lacivert bir perde yahut çivit mavisi rengi de tercih edilebilir.

Sarının bir alt tonu olan hardal sarısı ise; evinde farklı renkler kullanarak, değişik bir hava yaratmak isteyenler için güzel bir seçim olacaktır. Ya da koyu gri tonlarda seçeceğiniz koltuk takımı için; canlı bir sarı tonu tercih ederek; evinizi renklendirebilirsiniz.

Gri koltuğa uyan renkler arasında; altın tonları da mevcut. Işıl ışıl bir ortam sevenlerdenseniz; aynı renkteki şamdan ve ayna gibi aksesuarlarla da dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Mercan rengi perde de; gri koltukla çok yakışacak bir seçim olacaktır. Mercan renginin kendine has doygun ve parlak tonuyla; grinin nötr rengi birleşince ortaya güzel bir renk uyumu çıkacaktır.

Gri koltuk kombinleri arasındaki bir başka seçenek de; yeşilin tonlarıdır. Yeşilin hemen hemen her tonu; griyle uyum sağlar. Bunun için sadece; gri koltuğunuzun tonuna göre belirleme yapmak gerekiyor. Yani, koyu gri koltuk takımınız için açık yeşil perde seçmeli veya açık gri koltuk takımınız için; koyu, yoğun bir yeşil rengi tercih etmelisiniz.

Gri koltuk takımıyla uyum sağlayacak perde rengini seçerken; kullanacağınız diğer aksesuar ve eşyaların da renklerine dikkat etmek gerekiyor.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Yukarı Git
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır