• Düğün Paketleri

  Düğün Paketleri

 • Avrupaya Her Şey Dahil Mobilyalar

  Avrupaya Her Şey Dahil

 • İndirimli Mobilyalar

  İndirimli Mobilyalar

 • Koltuk Takımı

  Koltuk Takımı

 • Yatak Odası Modelleri

  Yatak Odası Modelleri

 • Yemek Odası Modelleri

  Yemek Odası Modelleri

 • Genç ve Bebek Odaları

  Genç ve Bebek Odaları

 • Duvar Üniteleri

  Duvar Üniteleri

 • Metal Ahşap Mobilya

  Metal Ahşap Mobilya

 • Sehpa Modellerimiz

  Sehpa Modellerimiz

 • Dekoratif Ürünler

  Dekoratif Ürünler

 • Halı-Kilim

  Halı-Kilim

 • Mağazamızdaki Ürünler

  Mağazamızdaki Ürünler

 • Müşteri Evi Görselleri

  Müşteri Evi Görselleri

Hızlı Menü
avrupa mobilya hızlı teslimat

Sarı Salon Dekorasyonu

Sarı Salon Dekorasyonu

Bir odanın renk paleti için renk tonları seçmeye gelince, sarı renk genelde ilk seçeneklerden biri değildir. Sarının çok yönlülüğü ve görsel cazibesini göz önünde bulundurulduğunda iç mekanlarda çok fazla yer bulamaması gerçekten üzücü. Ancak sarı, çok çeşitli tonları ile hangi alanlarda kullanılırsa kullanılsın her zaman bir iç mekana heyecan ve enerji kazandırmayı başarıyor. Sarı renk evlerde güneş parlaması yaşatan ve farklı tonları ile hem modern hemde klasik salonlarda rahatlıkla kullanılabilen bir renktir. Dolayısı ile salonda rahatça kendine yer bulabilir. Bugün size ilham vereceğini düşündüğümüz sarı salon dekorasyonu için fikirler ve öneriler içeren geniş kapsamlı bir rehber hazırladık.

Sarı Salon Dekorasyonu için Fikirler

Bir salona sarıyı dahil etmenin elbette ki pek çok farklı var. Fakat sarı çok parlak ve enerjik bir renktir, kullanıldığı alan neresi olursa olsun tüm gözleri kendinde toplar, odak noktası haline gelir. Bu açıdan bakarsak evin sosyal merkezi olan salon için sarı renkler ile çalışmak biraz zor ve riskli olabilir. Fakat sarıyı zahmetsizce ve şık bir şekilde dekorasyona dahil etmenin yolları var. Bu tarz enerjisi yüksek, dikkat çeken bir rengi salon için vurgu tonu olarak kullanabilirsiniz. Bu şekilde hiç riske girmeden, sarıyı küçük detaylarda, örneğin aksesuarlar vb.  salona dahil ederek mekana hareket ve enerji kazandırabilirsiniz. İşte bu konuda size ilham verecek sarı salon dekorasyonu fikirleri..

Sarı salon dekorasyonu: Neşeli bir vurgu tonu

Sarıya tüm oturma odanıza hakim olmasına izin vermeden parlama şansı vermek ister misiniz? O zaman bir vurgu parçası olarak yer verebilirsiniz. Aksesuarlar bu konuda size ihtiyacınız olan ilhamı verebilirler. Pek çok farklı sarı tonunu zahmetsizce küçük dekor parçalarında öne çıkarmak, sarıyı salonun geneline yaymaktan daha akıllıca bir fikirdir. Üstelik risk en aza iner. Örneğin salon takımınıza bir kaç farklı sarı tonu içeren dekoratif yastık ekleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra sehpa üzerinde sarı dekoratif bir vazo, yada sarı papatyalar ekleyebilirsiniz. Sarı tonlarını duvarda öne çıkarmak için şık bir tablo yada çerçeveleri kullanabilirsiniz. Yapacağınız bu küçük değişikliklerin salonda yaratacağı farkı şaşkınlıkla izleyeceksiniz.

Sarı salon dekorasyonu: Sıcak bir nötr zemin

Griyi seviyoruz, ama bazen sosyal alanda daha sıcak bir renk tonu kullanmayı seçeriz. Bu noktada sarı iyi bir seçenek olabilir. Yumuşak sarı tonları, rahat ve zarif bir görünüm gerektiren daha küçük oturma odaları için özellikle davetkar bir görünüm sunar. Sarı tonlarını gri ve beyaz gibi yumuşak nötr renklerle birleştirmek oldukça kolaydır. Bu nedenle, oturma odasında başka bir bej odak duvarı (veya dört duvar) seçmek yerine, açık nergis sarısı gibi daha görsel olarak davetkar bir renk tercih edebilirsiniz.

Sarı salon dekorasyonu: Güneşin yumuşak tonları

Çeşitli sarı tonlarının çok yönlü olabileceğini biliyoruz ve sarıların çarpıcı bir nötr arka plan oluşturduğunun da farkındayız, ancak şimdi bu iki yaklaşımı birleştirmenin zamanı geldi. Sadece dikkatli olun, çünkü bu ipucu kesinlikle sarıyı seven ve bu parlak renk tonundan uzaklaşmak istemeyenler için önerilmiştir. Parlak yaban arısı sarısından sarının daha ince tonlarına kadar, seçtiğiniz bir rengi kullanmaktan çekinmeyin. Ayrıca neon sarı dokunuşunun odaya daha parlak odak noktaları eklemek için de ideal olduğunu unutmayın.

Sarı salon dekorasyonu: Klasik monokrom

Hangi renkleri sarı vurgulamak için mükemmel olduğunu bilmek ister misiniz? Renk zıtlığının kral ve kraliçesi, elbette: siyah ve beyaz! Muhteşem bir siyah beyaz oturma odası ile çalışırken sarı bir çizgi görsel olarak daha çekici bir hale gelir. Ancak, bu iki nötrden memnun kalmamanız durumunda, paletinize bir ton gri renk katmaktan çekinmeyin. Her iki renk arasında mükemmel bir köprü görevi görecektir. Zemininizi olabildiğince nötr renklere yer verdiğinizden emin olun, bu sarı eklemelerin gerçekten parlamasına izin verir.

Sarı oturma odası fikirleri: Mavi ile karıştırın

Ve renk kontrastından bahsetmişken, sıcak sarı ile soğuk maviyi birleştirme fikrini de unutmayalım. Güneşli sarı ve okyanus mavisi turkuaz gösteren plajdan ilham alan bir oturma odası düşünebilirsiniz. Mavinin canlı tonlarını sarı ile birleştirmek, Akdeniz tarzı bir alanı güzelleştirmenin harika bir yoludur, çünkü bu, tropikal bir görünüm söz konusu olduğunda hayal kırıklığına uğratmayan bir renk kombinasyonudur.

Sarı oturma odası fikirleri: Turuncu ve yeşil

Sarı renginizi tamamlayacak başka bir doğal renk turuncudur. Bu ikisi kesinlikle renk tekerleğindeki en neşeli renklerdir, eğlenceli ve davetkar bir görünüme ihtiyaç duyan odalar için anında popüler olurlar. Bu kombinasyonun parlaklığını azaltmak için parlak turuncu yerine mercan kullanın ve sarıların parlamasına izin verir. Diğer önerimiz yeşil – sarı ile zarif bir şekilde çalışan mükemmel bir organik seçim. Aslında, pek çok sarı tonu yeşile doğru ve güçlü bir uyuma sahiptir.

Sarı salon fikirleri: Altın bir dokunuş

Sarı hakkında düşünürken, akla ilk gelen malzeme nedir? Tabii ki altın! Ve metalik vurgular iç tasarım için oldukça moda hale geldiğinden, neden altın bir dokunuşun oturma odanızı parlatmasına izin vermiyorsunuz? Ancak körü körüne parlak altın tonlarını tercih etmek zorunda değilsiniz, çünkü kısıtlanmış altın dokunuşları bile kişinin dikkatini kolayca çeker. Böylece, oturma odanızda birkaç altın rengi parça seçin, zemin lambaları, sehpa veya bir aksesuar olabilir, ve bu güneş gibi parlayan stilin tadını çıkarın.

Sarı salon fikirleri: Sakinleştirici bir etki

Sürdürülebilirlik 21. yüzyılda bir norm haline geldi ve buna iç tasarım da dahildir. Çevre dostu oturma odalarında bile sarı kendine bir yer bulmayı başarıyor. Sarımsı bir renk tonu ile gelen doğal lifler ve ahşap oturma odanıza huzurlu, rahatlatıcı bir ortam sağlayabilecek açık renkli bambu, jüt ve hasır vb seçeneklerle muhteşem bir uyum sağlanabilir.

Paylaş