• Düğün Paketleri

  Düğün Paketleri

 • Avrupaya Her Şey Dahil Mobilyalar

  Avrupaya Her Şey Dahil

 • İndirimli Mobilyalar

  İndirimli Mobilyalar

 • Koltuk Takımı

  Koltuk Takımı

 • Yatak Odası Modelleri

  Yatak Odası Modelleri

 • Yemek Odası Modelleri

  Yemek Odası Modelleri

 • Genç ve Bebek Odaları

  Genç ve Bebek Odaları

 • Duvar Üniteleri

  Duvar Üniteleri

 • Metal Ahşap Mobilya

  Metal Ahşap Mobilya

 • Sehpa Modellerimiz

  Sehpa Modellerimiz

 • Dekoratif Ürünler

  Dekoratif Ürünler

 • Halı-Kilim

  Halı-Kilim

 • Mağazamızdaki Ürünler

  Mağazamızdaki Ürünler

 • Müşteri Evi Görselleri

  Müşteri Evi Görselleri

Hızlı Menü
avrupa mobilya hızlı teslimat

Feng Shu Felsefesi İle Ev Dekorasyonu

Feng Shu Felsefesi İle Ev Dekorasyonu

 

Feng shui: ev dekorasyonu için popüler bir kelime olmanın ötesinde, evinize pozitif enerjiyi çekmek isteyenlerin harika ve pratik bir tercihi olmaktadır.

Nedir Bu Feng Shui?

Feng shui, dekorasyon ve tasarım yoluyla, yaşam alanlarımızda (ev, ofis vs.) ve doğal dünya arasındaki dengeyi oluşturmaya yarayan eski bir Çin felsefesidir. Feng shui felsefesi, “Chi”ye yani evrendeki tüm canlıları birbirine bağlayan bütün bir yaşam enerjisine dayanır. Bir dekorasyon stili değildir, ancak dekorasyon stilleri ile uyumlu bir disiplindir. Yaşam alanlarının insanın varoluş özelliklerine uygun olarak düzenlenmesinin insanlara sağlık, mutluluk ve zenginlik getireceğine inanılır. Kısacası, feng shui ev dekorasyonu ilkeleri ile enerjinin evinizde rahatça dolaşmasını sağlayarak, yaşam kalitenizi artırabileceğinizi söyleyebiliriz.

feng shui ev dekorasyonu uygulama rehberi:

Giriş Kapısı

Giriş kapısı oldukça önemlidir. Dış kapı zenginliği temsil ettiğinden dolayı evinizin giriş kapısı en iyi durumda olmalıdır. Ayrıca unutmayın ki enerji evinize buradan girer. Chi’yi(yaşam enerjisi) evinizi bulmaya çalışan bir ziyaretçi olarak da düşünebilirsiniz. Enerjiyi ön kapınıza çekmek için ise güzel bir bitki yerleştirin ve kapının her iki tarafını aydınlatmayı unutmayın.

 Antre & Koridor

Antre(giriş holü), enerjinin evinize ve hayatınıza nasıl girdiğini temsil etmektedir. Dolayısıyla antre dekorasyonu, evinizde iyi bir feng shui yaratmanız için başlangıç noktanız olmalıdır. Antreler kolay dağılabilir ve kolayca kirlenme eğilimindedir. İlk olarak, bu alanın düzenli ve temiz olduğundan emin olmalısınız. Montları ve ayakkabıları kapalı bir dolabın içine yerleştirmelisiniz, böylece enerji akışı kesintiye uğramaz. Bu alanı düzenli olarak süpürüp silmeyi ve çevredeki eşyaların tozunu almayı da unutmamalısınız. Dış kapıyı da silmeyi ve paspası mutlaka silkelemeyi unutmayın.

Feng Shui Salon Dekorasyonu

Feng shui salon dekorasyonu için bu alan size fırsatları sembolize eder. Yeni fırsatlar ve enerji akışı için salonunuzu mutlaka düzenli ve temiz tutmalısınız. Yaşam enerjisini arttıran bir salon dekorasyonu için oturma odanıza güzel bir ayna ile canlı çiçekler ekleyebilirsiniz. Canlı çiçekler, bir mekânın enerjisini hemen yükseltir.

Feng Shui Yatak Odası Dekorasyonu

Feng shui yatak odası dekorasyonu yaparken bazı kurallar da bulunur. Öncelikle, dinlendirici bir uyku için yatak odaları açık nötr renk tonlarında olmalıdır. Yatakların bir yatak başı olmalı ve yatak başı mutlaka sağlam bir duvara gelecek şekilde yerleştirilmelidir. İdeal olarak yatağınız, yatak odası kapısıyla aynı hizada olmamalıdır. Destek sağlaması için yatağın her iki tarafına komidin konulmalıdır. Biraz romantik enerji katmak için de komidin üzerine bir abajur ve hafif kokulu mumlar eklenebilir.

 Feng Shui Mutfak Dekorasyonu

Feng shui ev dekorasyonu kurallarına göre mutfak, evde yaşayanlar için beslenme ve ilişki uyumunu temsil ettiği için oldukça önemli bir yerdir. Örneğin evye ve ocak birbirinin karşısına denk gelmemelidir. Çünkü bu durum ateş ve suyun çatışmasına neden olacağı için eşler arasında tartışmalara da yol açabilir. Mutfakta kullanılan renkler ise diğer önemli bir konudur. Mutfakta çok fazla siyah ve kırmızı kullanmaktan da kaçınmalısınız. Bu durum da aynı şekilde ateş ve suyun çatışmasına neden olur.

Paylaş