2. El Mobilya Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz ?
Düğün Paketleri

Düğün Paketleri

Koltuk Takımı

Koltuk Takımı

Yatak Odası Modelleri

Yatak Odası Modelleri

Yemek Odası Modelleri

Yemek Odası Modelleri

Genç ve Bebek Odaları

Genç ve Bebek Odaları

Duvar Üniteleri

Duvar Üniteleri

Metal Ahşap Mobilya

Metal Ahşap Mobilya

Sehpa Modelleri

Sehpa Modelleri

Dekoratif Ürünler

Dekoratif Ürünler

Halı Kilim

Halı Kilim

Mağazamızdaki Ürünler

Mağazamızdaki Ürünler

Müşteri Evi Görselleri

Müşteri Evi Görselleri

2. El Mobilya Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz ?

  • Anasayfa
  • Blog
  • 2. El Mobilya Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz ?

2. El Mobilya Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz ?

İkinci el mobilya almak için belirli standartlar söz konusudur. Yeni mobilya almak ya da eski mobilyaları yenileri ile değiştirmeyi hepimiz çok istiyoruz. Ancak yeni mobilyaların fiyatı gün geçtikçe daha da artıyor. Bu yüzden yeni mobilyalara fazla para vermek yerine aklımıza ilk gelen seçeneği yani mobilyaları ikinci el olarak satın almayı düşünüyoruz. Ancak İkinci el ürün almayı her ne kadar düşünsek de aklımıza takılan sorular bu fikir karşısında bizi biraz tedirgin edebiliyor.

İkinci El Mobilya Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz ?

İkinci el mobilya alırken dikkat etmeniz gerekenleri sizinle paylaşacağız Kolay yoldan daha uyguna mobilya almayı çok istesek de aldığımız bu ürünlerin ne kadar sağlam olduğu, deformesinin olup olmadığını tam olarak bilemiyoruz. ancak bilmeniz gereken bir şey var ki 2. el mobilyaların garantileri bulunmamaktadır. İkinci el eşya alırken nelere dikkat etmelisiniz işte cevapları.

Fiyat Karşılaştırması

İkinci el mobilya alırken baktığımız ilk şey ürünün fiyatları oluyor. Bir ürünün uygun olduğunu ya da indirimde olduğunu görünce heyecana kapılmak yerine ilk yapmanız gereken şey ürünü dikkatlice incelemektir. Fiyat ne kadar düşükse mobilyada deforme olma olasılığı o kadar yüksektir. Özellikle internet üzerinden aldığımız 2. el mobilyalarda deformeyi tam olarak göremeyiz ve uygun fiyatlı olarak aldığımız mobilya hüsran ile sonuçlanabilir. Ayrıca bazı koltuk ve kanepelerde çıkmayan kokular olabiliyor. Bu gibi durumlarda koltuğu sizin yıkamanız ya da dışarıda yıkamanız gerekecektir. Bu da size ek masraf olarak çıkacaktır. Bir de bu koltuktaki koku çıkmazsa hem boşuna masraf yapmış olursunuz hem de kokusu geçmeyen kokulu bir kanepeye mahkum olursunuz. Yani ürünü her ne kadar uyguna alırsanız alın sizi yapacağınız şeyler ile masrafı artabilir.

Ürün İçeriğinin Sorgulanması

Alacağınız ürün her ne kadar hoşunuza giderse gitsin mutlaka ürünün hangi malzemeden yapıldığına bakın. Özellikle ahşap ürünlerde ürün içeriği oldukça önemlidir. Çünkü ahşap mobilyalar uzaktan bakıldığında ne kadar aynı gibi gözükse de hepsi aynı kalitede ve dayanıklılığa sahip değildir. Meşe ve akçaağaç gibi ürünler sağlam olduğu için bunları tercih edebilirsiniz. Ancak çam kerestesi gibi yumuşak ağaçlardan elde edilen mobilyalar oldukça kolay deforme olabilir ve çok dayanıklı değillerdir. Bu yüzden yumuşak ağaçtan elde edilen ürünleri tercih etmeyin. Özellikle İkinci el ürünler için size mutlaka sorun yaşatacaktır. Ahşap ürünlerin yanı sıra metal mobilyalarda da dikkat etmeniz gereken şeyler var. Metal mobilyalarda sıklıkla ferforje ve alüminyum kullanılır. Siz de metal mobilyalarda bu içeriğe sahip ürünleri satın alabilirsiniz.

Eğer ikinci el değil sıfır ve modern koltuk takımları almak istiyorsanız ilgili linki takip edebilirsiniz :) 

https://www.mobilyamevime.com/modern-koltuk-modelleri

Paylaş