• Düğün Paketleri

  Düğün Paketleri

 • Avrupaya Her Şey Dahil Mobilyalar

  Avrupaya Her Şey Dahil

 • İndirimli Mobilyalar

  İndirimli Mobilyalar

 • Koltuk Takımı

  Koltuk Takımı

 • Yatak Odası Modelleri

  Yatak Odası Modelleri

 • Yemek Odası Modelleri

  Yemek Odası Modelleri

 • Genç ve Bebek Odaları

  Genç ve Bebek Odaları

 • Duvar Üniteleri

  Duvar Üniteleri

 • Metal Ahşap Mobilya

  Metal Ahşap Mobilya

 • Sehpa Modellerimiz

  Sehpa Modellerimiz

 • Dekoratif Ürünler

  Dekoratif Ürünler

 • Halı-Kilim

  Halı-Kilim

 • Mağazamızdaki Ürünler

  Mağazamızdaki Ürünler

 • Müşteri Evi Görselleri

  Müşteri Evi Görselleri

Hızlı Menü
avrupa mobilya hızlı teslimat

Yeni Mobilya Kokusu Nasıl Giderilir?

Yeni Mobilya Kokusu Nasıl Giderilir?

Yeni bir mobilya satın alındığında yaşanacak en temel problemlerin başında, yaşam alanlarını eşsiz bir konfora ve tasarıma taşıyacak olan bu mobilyaların sahip olduğu kokulardır. Yeni mobilya satın alarak bu tarz bir problemle karşı karşıya kalan pek çok kimse açısından taze mobilya kokusu nasıl giderilir? Konusu oldukça mera içermektedir.

Yeni mobilya kokusu giderme konusunda kullanılabilecek pek çok farklı yöntem olmakla birlikte bu yöntemlerin neler olduğuna bakmadan önce mobilyaların neden koktuğu anlaşılmalıdır. Mobilyaların neden koktuğunu merak edenler için öncelikli olarak yeni alınmış mobilyaların ev ortamının sahip oldukları kokular ile neden etkiledikleri incelenmelidir.

Mobilya Neden Kokar ?

Mobilya neden kokar ? sorusunun en temel yanıtı yeni üretilmiş olan mobilyaların henüz çok daha taze olmalarıdır. Bazı durumlarda mobilyalarda kullanılan ağaç ve sunta temelli rahatsız edici kokular ortaya çıkmakla birlikte mobilyanın koku yaymasına sebep olan en temel durum mobilya boyasıdır.

Bazı püf noktalara dikkat ederek yeni alınmış mobilyaların yaymış olduğu kokuların basit ve son derece az maliyetle çözülebilmesi oldukça olasıdır.

Yeni Alınmış Mobilyadan Kaynaklanan Kokuların Giderilmesi İçin İpuçları

İşte yeni alınmış mobilyaların kokusunun giderilmesi adına kullanılabilecek oldukça basit ve maliyetsiz 4 öneri;

Kaymağın Koku Emici Özelliğinden Faydalanın

Kaymak sahip olduğu doğal içerikler sebebiyle koku emme konusunda benzersiz bir özelliğe sahiptir. Dolayısıyla taze mobilya kokusu nasıl giderilir? Merak edenler için kaymağın bu eşsiz özelliğinden faydalanarak kokunun yaşam alanından uzaklaştırılması oldukça kolaydır.

Mobilyaların bulunduğu odaya tabaklar içerisine yerleştirilmiş kaymaklar koyulur ve bir süre bekletilir. Kısa bir zaman geçmesinin ardından kokuların yok olduğu anında gözlemlenecektir.

Kaynamış Süt Ağır Kokuları Bastıracaktır

Ahşap kokusu nasıl giderilir? Ahşap kokusunu gidermenin en etkili yöntemi kaynamış süttür. Kaynamış sütü derin bir kaba koyarak bir süreliğine mobilyanın bulunduğu alan yerleştirin ve elde edilecek eşsiz sonuçları anında görün.

Mum Yakın ve Tüm Kokuları Bertaraf Edin

Mumlar günümüzde koku giderme konusunda pek çok farklı alanda kullanılabilmektedir. Özellikle aromatik koku yayan mumlar taze mobilya kokusu giderme konusunda oldukça kreatif sonuçların elde edilmesini sağlayacağından mobilyanın bulunduğu alanda bu tarz mumlardan birkaç tane yakılması yeterli olacaktır.

Bayat Ekmek Kullanarak Yeni Mobilya Kokusu Giderme

Bayat ekmekler bazı mikroorganizmalara sahiptir ve bu özellikleri ile koku emme konusunda oldukça etkili bir avantaj sunar. Bu bağlamda yeni mobilya kokusu giderme adına bayat ekmeklerin mobilyaların konumlandığı alanda kullanılması etkili sonuçların alınmasını sağlar.

Paylaş