• Düğün Paketleri

  Düğün Paketleri

 • Avrupaya Her Şey Dahil Mobilyalar

  Avrupaya Her Şey Dahil

 • İndirimli Mobilyalar

  İndirimli Mobilyalar

 • Koltuk Takımı

  Koltuk Takımı

 • Yatak Odası Modelleri

  Yatak Odası Modelleri

 • Yemek Odası Modelleri

  Yemek Odası Modelleri

 • Genç ve Bebek Odaları

  Genç ve Bebek Odaları

 • Duvar Üniteleri

  Duvar Üniteleri

 • Metal Ahşap Mobilya

  Metal Ahşap Mobilya

 • Sehpa Modellerimiz

  Sehpa Modellerimiz

 • Dekoratif Ürünler

  Dekoratif Ürünler

 • Halı-Kilim

  Halı-Kilim

 • Mağazamızdaki Ürünler

  Mağazamızdaki Ürünler

 • Müşteri Evi Görselleri

  Müşteri Evi Görselleri

Hızlı Menü
avrupa mobilya hızlı teslimat

Lavanta Rengi Dekorasyon Önerileri

Lavanta Rengi Dekorasyon Önerileri

Ferahlığı ve kadınsı cazibesi ile lavanta rengi yaşam alanları için zarif ve çok yönlü bir renktir. Bu rengin en önemli özelliği mekanı her zaman taze ve sofistike göstermesidir. Lavanta renginin öne çıktığı bir mekanda tazelik hissi yoğun şekilde hissedilir. Eğer yaşam alanlarınızda feminen bir iç mekan stili oluşturmak istiyorsanız dekorasyonda lavanta rengi nasıl kullanılır ve lavanta ile uyumlu renkleri neler gibi popüler başlıkları incelemeniz gerekir. Yazımızın devamında evinizde lavanta rengini nasıl kullanabileceğiniz konusunda ipuçları ve önerileri inceleyebilir ve hayalinizdeki zarif ve davetkar dekorasyona sahip olabilirsiniz.

Dekorasyonda Lavanta Rengi

Lavanta evin her odasına kolayca uyum sağlayabilen morun açık bir tonudur. Lavanta çiçeğinden adını alan bu asil renk daha çok kadınsı iç mekan stillerinde öne çıkar. Aynı zamanda leylak ve lila rengi olarak bilinen bir renktir. Ferah, rahatlatıcı ve zamansız bir renk olan lavanta rengi oturma odası, mutfak, yatak odası ve hatta banyo dekorasyonu içinde rahatlıkla kullanılabilen bir renktir. Fakat çoğu zaman bu zarif renk yatak odalarında ve kız çocuk odalarında çıkıyor. Fakat tazeliği çağrıştıran bu zarif rengi dekorasyona dahil etmek için pek farklı yol var.

Renk paletinde lavanta rengi, soluk morlardan hafif pembelere, mavilere ve grilere kadar geniş bir renk yelpazesi içerir. Genelde çok açıktan orta koyuya kadar uzanan pembe ve mor lavanta tonları, zarif, kadınsı ve tazeliği çağrıştırırken, griye dönük tonlar ise daha nötr, yumuşak ve daha sakindir. Bu noktada dekorasyonda lavanta rengi kullanmayı düşünüyorsanız doğru bir karar verdiğinizi söyleyebiliriz. Çünkü çok yönlü olan bu renk, neredeyse tüm renklerle kombine edilebilir ve tazeliğini hep korur.

Lila rengi ile uyumlu renkler

Lavanta rengi morun bir tonu olduğundan, mora yakışan tüm renklerle rahatça kombine edilebilir. Fakat renk paleti konusunda kararsız kalıyorsanız, lavantanın tüm tonlarını beyaz ile eşleştirerek mekanda ortaya çıkacak olan ferah ve etkileyici atmosferin tadını çıkarabilirsiniz. Açık lavanta ve beyaz dekorasyonda daha parlak ve kesin bir görünüm oluşturur. Mora daha yakın tonları ise limon yeşili, turuncu gibi çekici renklerle enerjik bir hava kazanabilir. Griye dönük bir lavanta rengi seçilmiş ise en uygun renkler arasında bej, sarı ve altın tonları, ayrıca sıcak kahverengiler gelir.

Lavanta rengi dekorasyon önerileri

Yatak odası : Lavantanın kadınsı, narin ve zarif bir renk olduğundan bahsetmiştik, dolayısı ile yatak odası için bu rengi kullanmamak için önünüzde hiç bir neden yok. En basit şekilde lavantayı yatak odasına dahil etmek için perde yada halı rengi olarak tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda yastık ve yatak örtüleri içinde oldukça zarif bir renk seçimi olacaktır. Eğer yatak odanızda bu rengin tüm cazibesini hissetmek isterseniz lavanta rengi duvar boyası kullanabilirsiniz.

Mutfak: Bu şık rengi sadece yatak odasına hapsetmek zorunda değilsiniz. Mutfağınız içinde son derece şık ve etkileyici bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu noktada lila rengi mutfak dolapları kullanarak fazlasıyla dikkat çekici bir stile sahip olabilirsiniz.

Salon: Sıra salona geldiğinde lavanta rengini kullanabilmeniz için bir hayli seçeneğe sahipsiniz. İşe en dikkat çeken parçalarla başlayabilirsiniz, örneğin bir halı yada perde gibi. Bu iki parçanın rengi değiştiğinde salonunuzdaki farklılık sizi şaşırtabilir. Sadece duvar rengi olarak kullanmayı düşünüyorsanız, daha yumuşak ve doğal pastel tonlara yönelebilirsiniz. Pastel lavanta rengi ile salonda son derece zarif bir görünüm elde edebilirsiniz.

Bu noktada dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta şudur, lavanta pastel bir renktir, dolayısı ile uzun süre bu rengin etkisinde kaldığınızda salon gözünüze sıkıcı görünebilir.  Böyle bir riske girmek istemiyorsanız salonda sadece bir duvarı bu renge boyayarak odak noktası oluşturun. Kalan duvarların rengi ne kadar açık olursa, salon o kadar ferah ve aydınlık görünecektir. Açık krem ve beyaz tonları ideal bir seçim olabilir.

Çocuk odası: Lila renginin en çok yakıştığı ve kullanımı popüler olan odalardan biride genç odalarıdır. Özellikle kız çocuklar için bir oda dekore ederken açık lila tonlarını beyaz tonlarla birleştirerek rahat, ferah ve zarif bir görünüm elde edebilirsiniz. Çocuk ve genç odalarının doğasında olan enerjiyi yansıtmak adına,  parlak sarı, kırmızı yada turuncu gibi canlı renkleri küçük detaylarda kullanabilirsiniz.

Paylaş