• Düğün Paketleri

  Düğün Paketleri

 • Avrupaya Her Şey Dahil Mobilyalar

  Avrupaya Her Şey Dahil

 • İndirimli Mobilyalar

  İndirimli Mobilyalar

 • Koltuk Takımı

  Koltuk Takımı

 • Yatak Odası Modelleri

  Yatak Odası Modelleri

 • Yemek Odası Modelleri

  Yemek Odası Modelleri

 • Genç ve Bebek Odaları

  Genç ve Bebek Odaları

 • Duvar Üniteleri

  Duvar Üniteleri

 • Metal Ahşap Mobilya

  Metal Ahşap Mobilya

 • Sehpa Modellerimiz

  Sehpa Modellerimiz

 • Dekoratif Ürünler

  Dekoratif Ürünler

 • Halı-Kilim

  Halı-Kilim

 • Mağazamızdaki Ürünler

  Mağazamızdaki Ürünler

 • Müşteri Evi Görselleri

  Müşteri Evi Görselleri

Hızlı Menü
avrupa mobilya hızlı teslimat

Konteyner Evler Hakkında Merak Edilenler

Konteyner Evler Hakkında Merak Edilenler

Yaşam alanlarının metrekarelerinin giderek küçüldüğü ve başta kiralar olmak üzere emlak ve mülk fiyatlarının hızla yükseldiği bir dünyada yaşıyoruz. Bu hızlı fiyat artışları neticesinde bir ev sahibi olma hayali çoğu insan için günden güne zorlaşıyor. Fakat konteyner evler, ucuz maliyetleri, taşınabilir ve sürdürülebilir esnek yapılarıyla günümüzde hızlı yükselen bir yaşam trendi haline geliyor. Yazımızda bugün konteyner evler hakkında merak edilen bir çok detaya yer veriyoruz. Ayrıca yazımızda ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz, konteyner ev yapımı, konteyner ev ölçüleri ve birbirinden sıra dışı konteyner ev modelleri sizleri bekliyor.

Konteyner Evler Hakkında Merak Edilenler

Gün geçtikçe milyonlarca insan artan emlak ve kira fiyatlarından dolayı farklı yollara gitmeyi ve alternatif yaşam trendlerini denemeye karar veriyor. Örneğin bir çok insanın hayali içinde tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek küçük bir tekne yada karavanda yaşamaktı, artık bu seçeneklerin arasında bütçe dostu konteyner evler de dahil olmuş durumda. Peki konteyner ev nedir? Bu sorunun yanıtı tam olarak, sürdürülebilirlik, minimalizm ve esneklik üzerine kurulu, aynı zamanda modaya uygun ve bütçe dostu küçük ev konsepti olarak cevap bulabilir.

Konteyner ev modelleri günümüzde hiç şüphesiz ki büyük talep gören bir konsept haline geldi. Günümüz inşaat maliyetlerini ve sürelerini göz önünde bulunduracak olursak konteyner evlerin neden bu kadar ilgi gördüğünü rahatlıkla anlayabiliyoruz. Küçük metrekarelere sahip olmaları bir dezavantaj olarak görünebilir, fakat günümüzde üretilen ve anahtar teslim edilebilen konteyner evler standart bir evin sunabileceği tüm gelişmiş yaşam kalitesini rahatlıkla sunabilen esnek bir yapıya sahipler. Konteyner modelleri aynı zamanda kolay taşınabilir ve dayanıklı olmalarından dolayı yaşam alanları, ofis, yurt ve güvenlik ihtiyaçları için iyi bir alternatiftir.

Konteyner ev modelleri

Konteyner evler hakkında en çok merak edilen sorulardan biri proje başlangıç süreci ve herhangi bir imar iznine ihtiyaç olup olmadığıdır. Eğer kendinize ait bir bahçe, tarla yada bağ gibi bir alana sahipseniz imar iznine ihtiyaç duymazsınız. Bu tarz size özel alanlarda istediğiniz ölçülerde ve özelliklerde hazır konteyner ev satın alabilir ve bu yeni yaşam trendine dahil olabilirsiniz. Eğer bu konuda daha fazla bilgiye ulaşmak istiyorsanız İnternet üzerinde kısa bir araştırma yaparak bütçenize ve tarzınıza uygun bir konteyner ev rahatlıkla bulabilirsiniz. Arama yaparken mutlaka  konteyner ev planları ve konteyner ev ölçüleri hakkında detayları incelemeniz gerekir.

Konteyner evler gerçekten kaliteli bir yaşam sunabilecek özelliklere sahip mi? 

Söz konusu konteyner ev modelleri olunca akla ilk gelen sorulardan biri bu sorudur, acaba bir konteyner evde yaşayabilir miyim? Elbette bu noktada bilmeniz gereken bazı önemli noktalar var. Konteyner evler farklı ebat, özellik ve tasarım yönünden oldukça esnek bir yapıya sahipler. Dolayısı ile satın almak istediğiniz bir evin iç ve dış unsurlarını kişiselleştirme gibi bir şansınız var. Bununla beraber hazır konteyner ev modelleri arasında seçim yaparken özellikle ısı ve ses yalıtımı, elektrik ve su tesisatı gibi büyük önem taşıyan unsurları göz önünde bulundurmanız gerekir.

Çünkü bu unsurlar yaşam kalitenizi arttır, aynı zamanda evinizi her mevsim sorunsuz kullanabilmenizi sağlar. İç kapılardan, pencerelere, yer döşemelerinden, duvar kaplamasına kadar evinizi istediğiniz tarzda dekore etme şansına sahip olabilirsiniz. Yazımızın başında bahsettiğimiz gibi sadece iç mekanda değil, dış cephe seçenekleri de kişisel istekleriniz doğrultusunda şekillenebilir esnek bir yapıya sahiptir.

Bu küçük ve pratik ev konseptinin farklı şekillerde tasarlanabilir olduğundan bahsetmiştik. Konteyner ev satın alırken karşınıza bir çok farklı ev modeli çıkacaktır. Günümüzde konteyner ev üretimi ve konteyner ev satışı yapan firmalar bir hayli çoğaldığı ve büyük bir rekabet ortamı doğdu. Dolayısı her firma ev tasarımlarında farklı, gelişmiş ve yenilikçi özellikleri öne çıkarmayı benimsemiş durumda. Kısacası artık oda sayısına, çatılı mı yoksa çatısız mı olacağına, tek kat mı yoksa çift kat mı olacağına hatta verandalı olup olmayacağına kadar siz karar verebilirsiniz.

Konteyner ev ölçüleri & kurulumu

Yapı itibari ile bir konteyner, nakliye kolaylığı sağlamasının dışında, hızlı şekilde üretilebilen ve farklı kullanım alanlarına uygun bir yapıya sahiptir. Son derece dayanıklıdır, özellikle deprem bölgelerinde yaşamını sürdürmek zorunda kalanlar için dayanıklı bir ev tipidir. Ucuz maliyetlere sahip olmalarından dolayı ister bir yazlık, ister bir  bağ evi yada bir sosyal konut olarak değerlendirilebilirler.

Konteyner evler bir kaç gün günde teslim edilip, kurulumu yapılabilen portatif yapılardır. Aynı zamanda kullanıcının isteğine göre, üretici firmalar farklı ebatlarda isteğe uygun şekilde konteyner ev üretimi yapabilirler. Bu noktada üretici firmalar bu evleri kullanım amacı ve kullanım yerini göz önüne alarak farklı şekillerde kullanıcıya sunabiliyor. Konteyner ev yapımı aşamasında farklı üretim aşamaları bulunabilir, örneğin demonte, monoblog  yada birleşimli olarak son kullanıcıya teslim edilebiliyor. Aynı zamanda sıhhı tesisat ve elektirik tesisatı gibi aşamalar yine isteğe göre sıva altı yada sıva üstü olarak tamamlanabiliyor.  Kısacası konteyner ev üretimi yapan firmaların üretim teknolojileri farklı olabiliyor.

Konteyner ev ölçüleri

Her ne kadar bir çok firma müşterilerine standart ölçülerde konteyner ev modelleri gösterse de, siz istediğiniz ölçülerde ve özelliklerde siparişinizi verebilirsiniz. Hatta dilerseniz satın almak istediğiniz modelde dilediğiniz sac renkleri tercih edebilirsiniz. Bir çok firmada 3,00×7,00m, 2,40×6,00m olmak üzere standart boyutlara rastlayabilirsiniz. Fakat konteyner evler kullanılacağı alanın coğrafi özellikleri, içinde kaç kişinin barınacağı ve kullanım amacı gibi etkenler baz alınarak iki katlı yada üç katlı şekilde üretebilirler. Kısacası müşteri talebine ve planlanan projeye göre konteyner ev planları istenilen ölçüde yapılabilir.

Çoğu üretici firma satın alma sonrasında müşterilerine hızlı kurulum desteği verir, dolayısıyla evin tasarımı bittikten sonra firma istediğiniz bölgeye gelir ve evinizi saatler içinde yaşamaya hazır hale getirir. Eğer bu tarz bir ev almayı düşünüyorsanız kaliteli, nakliye ve kurulum hizmeti sunan firmaları tercih edebilirsiniz.

 

Paylaş