• Düğün Paketleri

  Düğün Paketleri

 • Avrupaya Her Şey Dahil Mobilyalar

  Avrupaya Her Şey Dahil

 • İndirimli Mobilyalar

  İndirimli Mobilyalar

 • Koltuk Takımı

  Koltuk Takımı

 • Yatak Odası Modelleri

  Yatak Odası Modelleri

 • Yemek Odası Modelleri

  Yemek Odası Modelleri

 • Genç ve Bebek Odaları

  Genç ve Bebek Odaları

 • Duvar Üniteleri

  Duvar Üniteleri

 • Metal Ahşap Mobilya

  Metal Ahşap Mobilya

 • Sehpa Modellerimiz

  Sehpa Modellerimiz

 • Dekoratif Ürünler

  Dekoratif Ürünler

 • Halı-Kilim

  Halı-Kilim

 • Mağazamızdaki Ürünler

  Mağazamızdaki Ürünler

 • Müşteri Evi Görselleri

  Müşteri Evi Görselleri

Hızlı Menü
avrupa mobilya hızlı teslimat

Koltuk Takımı ve Koltuğa Ne Renk Halı Gider ?

 • Anasayfa
 • Blog
 • Koltuk Takımı ve Koltuğa Ne Renk Halı Gider ?

Koltuk Takımı ve Koltuğa Ne Renk Halı Gider ?

Yeni Koltuk takımı almak, ev içinde değişiklik yapmak ya da koltukların rengini değiştirmek bazen hepimizin aklına takılmaktadır. Bir mağazada çok hoşunuza giden bir koltuk takımı beğendiğiniz zaman bu koltuk takımının oturma odasına nasıl uyum sağlayacağını da düşünürüz. Bu uyumun en başında halı gelmektedir. Satın aldığım koltuğa ne renk halı gider? Oturma odasındaki bu ikilinin uyumu oldukça önemlidir. Bazen aynı tondaki renkler birbiri ile uyum sağlarken bazen de zıt renkler birbirleri ile uyum sağlamaktadır. Ancak şunu belirtmek de fayda var zıt renkler ya da aynı tondaki renkler her zaman uyum içinde olamayabiliyorlar. Şimdi size koltuk takımı ve halı uyumu hakkımda biraz bilgi verelim.

Vizon Renk Koltuk Takımı

Vizon renk Koltuk takımı ne tam açık ne de tam koyu bir renk olduğu için, ara renkte olduğu için daha çok tercih edilmektedir. Ayrıca vizon rengi geçişli bir renktir bu yüzden oturma odasında kolaylıkla uyum yakalayabilir tercih edilmesinin nedenlerinden birisi de budur. Gri ile kahverengi arasında bir renk olarak göründüğü için bu iki rengin tonlarında halı seçerek koltuklar ile uyum yakalamasını sağlayacaktır. Açık vizon rengi koltuklarda daha çok gri tonlarında halı kullanabilirken, biraz daha koyu vizon rengi koltuklarda ise kahverengi tonlarında halı kullanabilirsiniz. Gri ve kahverengi dışında turuncu, yeşil, mor ve bordo rengi de vizon renk koltuk takımları ile harika bir uyum yakalayacaktır. Ayrıca koltuğun renginin tonlarındaki halının içinde kırlentin rengindeki detayların olması oturma odasında tam olarak bir uyum yakalanmasını sağlayacaktır. Mobilyam Evime mağazasında ve internet sitesinde vizon renk koltuk takımınıza uygun halı modellerine bakabilirsiniz.

Krem Renk Koltuk Takımı

Krem renk koltuk takımı açık bir renkte olduğu için açık renk severlerin bir numaralı tercihidir. Oturma odasına kolaylıkla uyum sağlar ortamın daha aydınlık gözükmesine yardımcı olur. Aynı zamanda krem renkteki koltuk takımlarına halı kombini yapmak oldukça kolaydır. Krem rengi koltuklarda bordo, gri, kırmızı, hardal sarısı ve mint yeşili halılar tercih ederek uyum yakalamanız mümkündür. Bu renk halıları tek renk olarak tercih edebileceğiniz gibi krem renk halıda bu renk detayları ile de tercih edebilirsiniz. Bunun dışında yine koltuk takımının kırlent rengi ile detaylı krem renk halılar da oturma odanızda uyum yakalamış olacaktır. Krem renk koltuk takımınıza uygun halı modellerine Mobilyam Evime mağazalarından ve internet sitelerinden bakabilirsiniz.

Pudra Renk Koltuk Takımı

Pembe rengi ile şeftali rengi arasında bir renk olan pudra oturma odalarında daha çok ortama sakinlik ve dinlendirici bir hava kattığı için tercih edilmektedir. Pudra renk koltuk takımı tek tonda olamayabilir. Bazı koltuk akımları pembeye kayan bir pudra renginde iken bazı koltuk takımları ise şeftaliye kayan bir pudra rengindedir. Pembeye kayan pudra koltuk takımlarında uyum sağlamak için mavi, mor, hardal sarısı, yeşil ve lacivert renk halılar tercih edilebilir. Şeftaliye kaçan pudra renginde koltuk takımlarında ise genellikle grinin tonları tercih edilir. Metalik gri, gümüş, koyu gri ya da grinin herhangi bir tonu oturma odasında uyum yakalamanızı sağlayacaktır. Aynı zamanda pudra rengi koltuk takımlarında siyah beyaz renkteki bir halıyı tercih etmek ortama modern bir hava katılmasını da sağlayacaktır. Pudra rengi koltuk takımınıza uygun halı modellerine Mobilyam Evime mağazalarından ve internet sitelerinden bakabilirsiniz.

Siyah Renk Koltuk Takımı

Siyah renk koltuk takımı koyu renk severlerin ilk tercih edeceği koltuk takımıdır. Ortama farklı bir hava katar. Tıpkı beyaz renk gibi siyah renk de birçok renk ile kombinlenebilir. Siyah renk koltuk takımına turuncu, sarı, kırmızı, pembe ve yeşil renklerindeki halı ile kombinlediğiniz zaman şık ve tatlı bir ortam elde edebilirsiniz. Ayrıca siyah renge her zaman en çok yakışan renk beyaz olmuştur. Sade beyaz bir halı ya da siyah beyaz bir halı kullanarak zarif ve güzel bir uyum yakalayabilirsiniz. Ayrıca sadece gri renkte halı ya da gri beyaz renkteki bir halı da oturma odanızda uyum sağlayacaktır. Siyah renk koltuk takımınıza uygun halı modellerine Mobilyam Evime mağazalarından ve internet sitelerinden bakabilirsiniz.

Paylaş