Mikrofiber Yorgan Ne Demek

Mikrofiber yorgan içinde bulunan bir kısmı elyaf bir kısmı hava basılan bir yorgandır. Dış kısmında bulunan yüzey mikrofiber kumaş ile oluşturulmuştur. Yapısı oldukça yumuşaktır. Bunun ile birlikte yapısını uzun yıllar geçse de bozmaz. İçerisinde bulunan hava yardımı ile hacim oluşturmaktadır. Yalıtım maddeleri içinde en iyi olarak seçilen hava yardımı ile sıcak tutmaktadır. Özellikleri nedeni ile oldukça fazla tercih edilen yorgan türü olmuştur. Herkes tarafından bilinmekte olan pek çok firma mikrofiber yorgan üretimini kendi üstlenmiş satışını bu şekilde gerçekleştirmiştir.   Yatak odası ya da çocuk odası gibi evin pek çok yerinde kullanılacak çeşitleri bulunmaktadır. Performansları kalıcı özellik gösterdiğinden dolayı kaliteli yorgan olarak seçilmiştir. İnsan vücudu için pek çok yönden rahat ve yumuşak yorganlar kullanılmalıdır. Gece boyunca hem ağır hem de ısı durumu dengeli olmayan bir yorgan sizi yoracaktır. Mikrofiber yorgan bunlar içinde değildir. Üretim şartları kaliteli olan mikrofiber yorganlar sizlere en güzel uykuları sağlayacaktır.

Mikrofiber Yorgan Özellikleri Nelerdir ?

Mikrofiber yorgan oldukça geniş özelliklere sahip bir malzemedir. Bu özellikleri şu şekilde sıralayabiliriz ;

1. Mikrofiber yorgan dayanıklı bir üründür.

2. Mikrofiber yorgan yapısı yumuşak olup aynı zamanda hafiftir.

3. Mikrofiber yorganların pek çoğunda su itici özellik bulunmaktadır.

4. Mikro isminin verilmesi kumaş içeriğinin insan saçından bile ince yapıda olmasından kaynaklanmaktadır.

5. Mikrofiber yorgan oldukça sıcak tutar.

6. Genele bakıldığında en fazla satılan ürünler arasında yerini almıştır.

7. Mikrofiber yorgan antialerjiktir.

8 Mikrofiber yorgan anti bakteriyeldir.

9. Mikrofiber yorganı temizlemek oldukça kolaydır. Fakat yüksek sıcaklık derecelerinde yıkanması önerilmemektedir.

10. Kırışma ya da büzülme olasılığı oldukça az olan ve buna karşı dayanıklı olarak üretilmiş bir üründür.

11. Mikrofiber yorgan ile sıcak bir havada serin, serin bir havada sıcak kalabilirsiniz.

12. Havanın sıcak olduğu zamanlarda su ile yıkamaktan kaçınılmalıdır.

13. Mikrofiber yorganlar zarif kesim kenar yapısına sahiptir.

14. Çift ya da tek kişilik olabilirler. Bu durum özellikleri değiştirmez.

15. En yüksek kalitede elyaf malzemesi içermektedir.

16. Yalıtım özelliği bulunmaktadır.

Mikrofiber Yorgan İyi Midir ?

Yorganlar için sorulan oldukça fazla sorular vardır. sağlıklı mı ? iyi mi ? ısıtmada problem olur mu ? gibi örnek sorular her yorganda olduğu gibi mikrofiber yorgan için de merak edilen sorulardan bir tanesidir. Genele bakıldığında bu yorganı satın alıp kullanan kişilerin yorumları olumlu yönde olmuştur. Yalnız burada önemli bir etken olarak görülen üretim değişkenlikleri dikkate alınmalıdır. Satın aldığınız yorganı üreten firma kalitesiz elyaf kullanımı ile üretim yapmışsa bu durum sonucunda mikrofiber yorgan kötü olabilir. Fakat genele bakıldığında özellikleri ile oldukça cazip olan mikrofiber yorganlar sıcak tutan ve kullanımın da kolaylık sağlayan bir üründür.  Gün içerisinde iş hayatı olsun ev hayatı olsun koşuşturma ile geçen zamanlarımız vardır. bu zamanlar sonucunda yorgunluk meydana gelmektedir. Geçmişten günümüze bu yorgunluk rahat bir yatak ve yorgan ile bitebileceği düşünülmüş ve bundan dolayı her türlü çeşitten yorgan denenmiş. Kaz tüyü, pamuk, bambu vs. gibi yapıda yorganlar oluşturulmuş. En rahat yorgan ise mikrofiber yorgan olarak seçilmiştir.

Mikrofiber Yorgan Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Mikrofiber yorgan özellikleri oldukça fazladır. Ama bahsedilmesi gereken bir özelliği daha var ki esnek yapısı ve zarif tasarımları ile göze hitap eden görüntüsüdür. Eğer mikrofiber yorgan almak için karar verdiyseniz renk seçimi bununla birlikte de fiyat konularına dikkat etmelisiniz. Günümüz de sahte yapı barındırıp yan sanayi ürünü olan eşyalar satılmaktadır. Bu ürünlerin satışı ise hat safhada olup fazlası ile yaygındır.  En iyi mikrofiber örtü, yastık, yatak ve yorgan seçimlerini dikkatlice araştırmalı ona göre tercih etmelisiniz.  İnsanların aklında kalan birkaç soru ise bu yorgan ile terler miyiz? Alerji olur muyuz ? gibi kafa kurcalayan sorulardır. Alırken içeriğine bakarak bu özelliklere de dikkat etmelisiniz. Orijinal bir mikrofiber yorgan kullanımında terleme görülmez alerjik reaksiyon gelişmez. Ürünün yan ürün olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Fiyat aralığını araştırıp ürünün kalitesinden rengine pek çok özelliğine bakıp da alışverişinizi yapmalısınız. Güvendiğiniz firmaları seçmeyi de unutmamalısınız. Herhangi bir sorun ile karşılaşıldığında güven veren bir firma ile yapılan alışveriş sonucunda alıcı mağdur kalmamaktadır. Bütün bu özelliklere ayırt edici noktalara göre yapılan alışveriş sizi memnun edecektir.

Mikrofiber Yorgan İle Pamuk, Yün, Polyester Arasında Olan Farklar

Mikrofiber yorgan kullanmak istiyor ama diğer yorganlar kafanızı karıştırıyor ise farkları şu şekilde;

- Mikrofiber yorgan polyester yorgana göre suyu emer.

- Polyester kolay leke tutmaz kırışıklıklara dayanıklıdır ve uzun ömürlüdür.

- Mikrofiber yorganlar hafif dalgalı bir yüzeye sahiptirler. Polyester yorganlar ise pürüzsüz bir yüzeye sahiplerdir.

- Polyester yorgan yaz ayıları için birebir iken, mikrofiber yorgan mevsimlik kullanım için düşünülebilir.

- Polyester yapılar terleme oluşturur fakat mikrofiber yorgan yapısı terleme oluşturmaz.

- Pamuk da mikrofiber gibi suyu emer.

- Pamuk kırışabilir renk atabilir mikrofiber bu özelliklere sahip değildir.

- Pamukta mikrofiber gibi hava alabilir ve yumuşak yapıdadır.

- Yün yorganlar mikrofiber yorgana göre ağır ve yorucudurlar.

- Yün yorganlar soğuk havada tercih edilirler.

- Alerjen açıdan en güvenilir olan yapı mikrofiber yorganda bulunmaktadır.

Bütün yapılar incelenip kendi şartlarınız düşünülmeli ve hangi şartlar sizin için uygunsa ona göre karar verip yorgan almalısınız. 

Mikrofiber Nedir ?

Mikrofiber ‘in ürettiği en bilinen sentetik malzeme polyesterdir. Fakat kumaşların ne olacağına bakılıp buna göre naylon ya da diğer poliamid ürünler de tercih edilebilmektedir. Doğal kumaşlara göre çevre dostu değildir. Fakat polyester mikrofiberlerin üretim aşamasında asla hiçbir pestisit kullanımı olmamakta ve boyama yöntemlerinde en az israf ile yapılmaktadır. Bu işlem de su gerekmemektedir. Buna kıyasla pamuğun boyama aşamasında fazla suya ihtiyaç vardır. üreten kişiler ürettiklere ürüne göre mikro fiberin spesifik hususlarını kullanmak adına birbirinden farklı tip, uzunluk, boyut ve elyaf şekilleri değiştirmekteler bunun sonucunda da birleştirmektedirler. Mesela belirli bir tip elyaf kullanımda suyun emici ya da yumuşaklığının fazla olması yapılabilmektedir.

Mikrofiber ‘İn Özellikleri Nelerdir ?

Mikrofiber ‘ in özellikleri şu şekilde sıralanabilir ;

1- Emme özelliği doğal olarak bilinen bezlere göre oldukça fazladır.

2- Üzerinde bakteri barındırma gibi bir durum söz konusu değildir.

3- Mikrofiber oluşturduğu lifler ile çeşitlilik gösterebilir. Bunun sonucunda doğal dokuma ürünlere göre pek çok avantaj sağlar.

4- Temizliği esnasında hiçbir deterjan kullanımı gerektirmez.

5- Deterjan ya da kimyasal olmadan temizlenme özelliğine bağlı olarak astım ya da migren hastalarının şüphe duymadan kullanabileceği ürün olma özelliğine sahiplerdir.

6- Mikrofiber bezler su ile buluştuğunda olağanüstü efor gösterir.

7- Mikrofiber ürünler temizlik açısından pek çok alanda kullanılabilmektedir. Mesela araç iç ya da dış temizliği, ev, banyo, gözlük ve ekran gibi alanlarda kullanılır.

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Yukarı Git
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır