Hediye Olarak Ev Eşyası Ne Alınabilir

Sevdiğimiz kişileri mutlu etmenin en kolay yollarından biri de hediye almaktır. İnsanlar kendilerine özel alınan eşyalara daha çok değer vermektedir. Doğum günü gibi özel günlerin dışında yeni eve taşınan kişilere de hediye alınır. Yakınları yeni eve taşınan kişiler hediye olarak ev eşyası ne alınabilir sorusuna kafa yormaktadırlar.

Hediye konusunda çok fazla seçenek bulunuyor aslında. Özellikle ev hediyesi konusunda hem şık hem kullanışlı birçok seçenek bulunuyor. İhtiyaca ve bütçeye uygun alternatifler yer alıyor. Ev hediyesi olarak ne alınır diye düşünüyorsanız duvar süsleri, aksesuarlar, mutfak eşyaları birer seçenek olmaktadır.

Türk Geleneğinde Ev Eşyası Hediye Etme

Türk geleneğinde ev eşyası hediye etme önemli bir yer tutmaktadır. Yeni eve taşınan tanıdık ziyaret edildiğinde kesinlikle ev hediyesi götürmek gerekmektedir. Ev sahibine hediye götürmemek ayıp sayılmaktadır. Toplum içerisinde ayıplanmaya sebep olan bu durum ev sahibinin de moralini bozmaktadır. Bu sebeple hem ayıplanmamak hem de ev sahibini mutlu etmek için ev hediyesi almak gerekmektedir.

Alışılageldik hediyelerin yanında biraz araştırmayla daha özgün hediye verme fırsatı bulabilirsiniz. Sadece özgünlük değil işe yarar olması da önemli bir kriterdir. Alınan hediye hem size özgü hem de ev sahibinin işini gördüğünde daha çok mutlu etmektedir. Alınan hediye işlevsiz olduğunda bir köşede unutulmaya mahkûm olmaktadır. Ev sahibinin evinde kalabalık etmekten başka bir işe yaramayan hediyeler bir süre sonra çöpe gitmek zorunda kalabilmektedir. Bu olumsuz durumlardan kaçınmak için hediye alınacak kişinin yakınlık derecesi ve evinin tarzı da göz önünde bulundurularak daha işe yarar hediyeler tercih edilmelidir. Hediye alırken kendi bütçenize uygun olmasına da dikkat etmelisiniz.

Duvar Saati

Saatler evin demirbaşı gibidir. Duvar saati bir evin olmazsa olmazıdır. Her bütçeye ve tarza uygun saatler bulunmaktadır. Hoşunuza giden ve ev sahibinin tarzına uygun olan saati aldıktan ve güzelce paketledikten sonra ev hediyesi olarak götürebilirsiniz. Bu hediye sayesinde ziyaret ettiğiniz evde sizden bir hatıra bırakmış olacaksınız. Bu hatıra hem ev sahibin işine yarayacak hem de bütçenizi zorlamadan hediye konusunu halletmiş olacaksınız.

Fincan Takımı

Genellikle hediye olarak en çok kullanılan ev eşyası fincan takımı olmaktadır. Fiyatlarının uygun olması, seçeneklerinin çok çeşitli olması ve hediyelik eşya olarak en güzel ürünlerden olması nedeniyle en çok tercih edilen hediyelerden biridir. Hem kullanışlı hem şık olan bu fincan takımları en güzel hediye seçeneklerinden biridir.

Çaydanlık

Çaydanlık ev hediyesi olarak tercih edilen bir başka seçenektir. Bir evin olmazsa olmazlarından biri de çaydanlıktır. Çeşitli malzemelerden üretilen çaydanlıkların birçok seçeneği bulunmaktadır. Şık bir çaydanlık ev hediyesi olarak tercih edilebilecek en güzel ürünlerden biridir.

Tencere Seti

Tencere seti mutfaklarda eksik olmayan ürünlerden biridir. Kadınların en sevdiği aynı zamanda en çok ihtiyaç duyduğu eşya tencere setidir. Farklı renklerde, farklı boyutlarda ve farklı malzemeler kullanılarak üretilmiş tencereler ev sahiplerinin en çok mutlu olmasını sağlayan eşyalardan biridir. Her bütçeye uygun fiyatları yönüyle hediye olarak tercih edilebilir.

Tablo

Şık bir tablo evin görünümümü daha da güzelleştirmektedir. Evin havasını değiştiren tablolar ev sahibinin de mutlu olmasını sağlamaktadır. Hediye edilen tablo dekoratif olması yönüyle kullanılacak ve sizden hatıra kalacaktır. Farklı model ve boyutlardaki tablolar her tarza uygun seçenekleriyle sıkça tercih edilmektedir.

Resim Çerçevesi

Resim çerçevesi ev sahibinin anılarını sergileyebileceği bir ürün olduğu için hediye olarak tercih edilmektedir. Ev sahibinin ailesiyle olan bir fotoğrafını ya da bambaşka bir anısını resmedebileceği resim çerçeveleri oldukça beğenilen bir üründür. Çeşit çeşit boyut seçenekleriyle alacağınız resim çerçevesine bir fotoğraf koyarak da ev sahibine teslim edebilirsiniz.

Saklama Kapları

Saklama kapları mutfakta en sık ihtiyaç duyulan ürünlerden biridir. Pişirilen yemeğin saklanmasında, komşuya yemek verilmesinde kullanılan saklama kapları hediye olarak da tercih edilmektedir. Şık tasarımlara sahip saklama kapları hem sizin eli boş gitmemenizi hem de ev sahibinin işine yarar bir hediye götürme fırsatı sunmaktadır.

Biblo

Değişik tasarım seçenekleri olan biblo ev hediyesi olarak tercih edilmektedir. Hem şık hem farklı dekorasyon seçenekleri bibloların daha sık tercih edilmesini sağlamaktadır. Farklı boyutlarıyla evin her yerinde kullanılabilmektedir.

İbrikli Lamba

Genellikle turistik bölgelerde satışa sunulan ibrikli lamba özgün olması yönüyle tercih edilebilir. Antika havasıyla eve farklı bir hava katan ibrikli lamba ev sahibinin hem şaşırmasını hem mutlu olmasını sağlayacaktır. Bakır ibriğin gövdesine farklı bir lamba tasarımı yapılmaktadır. Bu tasarım insanın geçmişe yolculuk yapmasını sağlıyor. Tercih edilen bu ev hediyesi sayesinde ev sahibinin aklında kalıcı olabilirsiniz.

Avize

Ev sahibinin yakınlık derecesine göre ev hediyesi olarak avize tercih edilebilir. Avizeler odanın daha şık ve aydınlık bir görünüme sahip olmasını sağlar. Bu yönüyle ev hediyesi olarak rağbet gören ürünlerin arasında bulunmaktadır. Farklı tasarımları sayesinde hediye alacak kişinin seçeneklerinin artmasını sağlar.

Sehpa

Sehpa her eve lazım bir üründür. Hem dekoratif görünümü hem işe yarar olması yönüyle ev hediyesi olarak tercih edilebilir.

Tasarım Kırlentler

Tasarım kırlentler oturma odasına farklı bir hava katar. Özgün olması yönüyle de akılda kalıcı olmayı sağlar. Özellikle genç ev sahipleri tasarım kırlentleri daha çok beğenmektedir. Ev eşyasına uygun olacak bir kırlent ev sahibinin daha mutlu olmasını sağlayacaktır.

Mum

Mum yapısı, kokusu, kabı ve malzemesi ile farklı bir konsept ürünüdür. Bulunduğu ortamın havasını değiştiren, daha otantik bir hava katan mumlar ev sahipleri tarafından oldukça beğenilmektedir. Farklı kokular yayan, farklı kaplarda sunulan mumlar ev hediyesi olarak da sıkça tercih edilmektedir.

Saksı

Çiçekleri seven bir ev sahibiniz varsa saksı ev hediyesi olarak mükemmel bir tercih olacaktır. Farklı boyutlarda, farklı renk ve farklı modellerde saksılar seçenekleri çoğaltmaktadır. Bulundukları ortamın daha canlı görünmesini sağlayan saksılar ev hediyesi olarak tercih edilebilir.

Cam Tepsi

Cam tepsi ev hediyesi bakımında oldukça klasikleşmiş bir üründür. Ancak kullanışlı olması nedeniyle sıkça tercih edilmektedir. Ev sahibi için işe yarar bir ürün olması nedeniyle de tercih edilebilir.

Canlı Çiçek

Birçok türü bulunan canlı çiçek oldukça cana yakın bir ev hediyesi olarak kabul görmektedir. Güzel kokusu sayesinde bulundukları ortamı güzelleştiren çiçekler ev sahiplerini de mutlu etmektedir.

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Yukarı Git
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır