HALI VE KİLİM
Düğün Paketleri

Düğün Paketleri

İndirimli Mobilyalar

İndirimli Mobilyalar

Koltuk Takımı

Koltuk Takımı

Yatak Odası Modelleri

Yatak Odası Modelleri

Yemek Odası Modelleri

Yemek Odası Modelleri

Genç ve Bebek Odaları

Genç ve Bebek Odaları

Duvar Üniteleri

Duvar Üniteleri

Metal Ahşap Mobilya

Metal Ahşap Mobilya

Sehpa Modelleri

Sehpa Modelleri

Dekoratif Ürünler

Dekoratif Ürünler

Halı Kilim

Halı Kilim

Mağazamızdaki Ürünler

Mağazamızdaki Ürünler

Müşteri Evi Görselleri

Müşteri Evi Görselleri

HALI VE KİLİM

HALI VE KİLİM

HALI VE KLİM

Ev dekorasyonunda her parçanın yeri oldukça önemlidir. Ancak halı ve kilimler bir ev içerisinde dekorasyonu tamamlayan parçalar arasında yer almaktadır. Halı modelleri günümüzde el yapımı ve fabrika çıkışlı olarak ikiye ayrılmaktadır. Kişilerin tercihine göre halı seçimi yapıldığı gibi, toplu bir alışveriş yapıldığında sizin oluşturduğunuz ev kombinine en uygun halı modelini seçmek mümkün olmaktadır. Halı ve kilim alımlarında ve ev dekorasyonuna göre seçim sırasında dikkat edilmesi gereken başka noktalar da bulunmaktadır. Doğru bir seçim rehberi ile evinizde daha farklı bir ortam yaratabilirsiniz.

Kullanım alanı halı ve kilim alımlarında önemlidir. Nerede kullanacağınıza bağlı olarak halı modelleri değişebileceği gibi kilim de seçebilirsiniz. Örneğin mutfakta ufak bir alana alım yapmak istiyorsanız kilim daha uygun olacaktır. Hem dizayn anlayışınızı bozmayacak hem de isteklerinize doğru bir yanıt olacaktır. Her odanın halısı farklı olması nedeniyle sizlere kilim seçeneği de bir fark olarak sunulmaktadır. Kullanım alanı dışında dikkat etmeniz gereken diğer nokta renk seçimidir. Salon için halı veya kilim alıyorsanız ve salon takımlarınızı düşünerek bir seçim yapacaksanız doğru bir alışveriş yapamazsınız. Doğru bir halı ya da kilim seçimi için duvar renklerini ve perde renklerini baz almanız gerekmektedir. Koltuk takımı ile aynı renkte alınan halılar ev çerisinde tamamlanmış bir salon değil, eksik bir şeylere sahip bir salon olarak sizlere dönecektir.

Kullanım açısından halıların kolay olması gerekmektedir. Halı ve kilim konusunda kolay temizlenen modellerin seçilmesi de önemlidir. Özellikle çocuk sahibi olan kişilerin bez ile kolay bir şekilde silebileceği halı ya da kilimlere sahip olması önem taşır. Bu sayede detaylı temizliklerden önce halı da yoğun kir barınmaz. Desen de dekorasyonun bir parçası olarak halı ve kilim üzerinde egemenlik sürer. Renk konusunda duvar boyası ve perdeyi örnek aldığınız gibi desen de koltuk takımlarınızı örnek almalısınız. Koltuk takımlarınızda desen bulunuyorsa ekstra desenli halı veya kilim almak ev de daralmış bir hava yaratır. Ancak koltuk takımınız desenli ve sadece bir halı ya da kilim seçerseniz daha geniş ve ferah bir eve sahip olursunuz.  

Paylaş
Mart Ayı