Makaleler » Blog » Duvar Ünitesi

Duvar Ünitesi

Duvar Ünitesi

Günümüzün vazgeçilmezi haline gelen eşyalardan biri de televizyonlardır. Televizyonlar gibi gerekli olan bir başka eşya ise televizyon üniteleri veya duvar üniteleridir. Evin dekore edilmesi sırasında önemli bir unsur olan duvar üniteleri ortama şıklık vb. özellikler katabilmesiyle de ayrıca önem taşır. Görselliği dışında kullanışlılığına bakarak daha rahat televizyon seyretmek mümkündür.

• Duvar Ünitesi Alırken Nelere Bakılmalıdır?

Seçim yaparken öncelik kişilerin tarzı ve gereksinimi olması gerekir. Mesela evinde çok fazla dergi veya kitabı bulunan kişilerin duvar ünitesi tercih ederken kitaplık işlevi taşıyan özelliğinin olması işine daha çok yarar. Bunu dışında evinde çokça süs eşyası bulunan kişilerinde duvar ünitesi seçimi yaparken raf özelliklerinin de olması daha işlevsel bir ürün haline getirir.

•Kişinin Tarzını Baz Alarak Nasıl Seçim Yapılmalıdır?

Duvar ünitesi seçilirken evin tümüne bakılarak belirli bir ahenk oluşturacak tarzda tercih edilmesi gerekir. Örneğin; oturma odasında atmosfer olarak modernlik hâkim ise farklı şekillerde geometrik ürünler tercih edilerek ortama daha uygun hava katmış olunur. Modernlik yerine klasik bir tarz hâkim olduğunda ise daha şaşalı görünen ürünler tercih etmek uygun olur.

Ayrıca çocuk bulunan evde güvenlik açısından köşesi sivri olmayan ürünler tercih etmek gerekir. Bunun yanı sıra çocukların ulaşmasını engellemek için de duvar ünitesi kullanmak daha avantajlı bir seçenektir.

• Odaların Boyutuna Göre Duvar Ünitesi Nasıl Tercih Edilmelidir?

Duvar ünitesi tercih ederken odanın boyutu göz önünde bulundurulması gereken bir husustur. Eğer küçük boyutlarda bir oda mevcut ise alanı daha da dar göstermeyecek ve odadaki duvarı komple kaplamayacak şekilde ünite boyutlarının tercih edilmesi gerekir. Aynı zamanda duvar ünitesinin renginin açık tonlarda tercih edilmesi ile ortam olduğundan daha ışıltılı ve fresh görünür.

• Göz Bozukluğuna Sebep Olmamak İçin Hangi Modelde Duvar Ünitesi Seçilmelidir?

Televizyonun bulunduğu açının yanlış olması göz sağlığını olumsuz yönde etki eder. Bu yüzden gözü yormayan veya yüksekliği kişiye göre ayarlanabilir özellikte duvar ünitesi seçmek daha doğru tercih olur.

Kısacası duvar ünitesi seçiminde konforla birlikte sağlık, uyum, güvenlik, işlevsellik gibi özellikler baz alınarak tercih yapmak gerekir.

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Yukarı Git
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır